28.01.2017

Wigry Suwałki grały w Mariampolu. Pokonały Suduvę 2:0

Biało niebiescy, po golach Vaclava Cverny w 8. i Łukasza Wrońskiego w 17. minucie, w wyjazdowym meczu w piłkarskiej hali w Mariampolu wygrały 2:0 z Suduvą, trzecim zespołem litewskiej ekstraklasy.

Przed tygodniem, w pierwszym sparingu,biało-niebiescy ulegli 0:1 mistrzowi Litwy Żalgirisowi Wilno. Trafienie Damiana Gąski otworzyło więc bramkowy dorobek Wigier w tym roku.

Jakuba Bartkowskiego, który wyjechał na testy medyczne w Wiśle Kraków, na prawej stronie obrony zastępował Janusz Bucholc. Na lewej obronie, to eksperyment, który trener Dominik Nowak zastosował już w Wilnie, próbował swoich sił Miłosz Kozak, którego po godzinie gry zastąpił Frank Adu Kwame. Do Mariampola nie pojechali napastnicy Kamil Adamek i Kuku oraz stoper Rafał Remisz.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando biało-niebieskich. W przerwie w suwalskim zespole doszło do dwóch zmian. Miejsce Damiana Gąski zajął Robert Dadok, a za defensywnego pomocnika Rafała Augustyniaka wszedł Adrian Karankiewicz.

Suwalczanie nadal atakowali, ale nieskutecznie. Po godzinie Dominik Nowak wprowadzil trzech graczy, a 10 minut póxniej dokonal jeszcze dwóch roszad. Na zmianę powrotną wszedl Rafał Augustyniak, a Hieronima Zocha w bramce zluzował Patryk Sobolewski z zespołu rezerw.

Następny sparing Wigry rozegrają u siebie. W najbliższą środę, 1 lutego o 12.00  na boisku Zespołu szkół nr 10 podejmą Olimpię Zambrów.