16.09.2018

Wigry Suwałki na 5. miejscu. Ciąg dalszy maratonu w środę w Mielcu [wyniki, tabela]

Wigrom nie udało się odnieść czwartego zwycięstwa z rzędu. Piątkowy remis z Wartą Poznań sprawił, że Biało-Niebieskich wyprzedziła w tabeli Chojniczanka Chojnice.

Pierwsze trzy miejsca zajmuja zespoły, które nie przekładały swoich spotkań z ubiegłego weekendu na najbliższą środę, mają rozegranych po 10 meczów.  Liderem pozostaje Raków Częstochowa, który w jedynym niedzielnym spotkaniu 10. kolejki zremisował 1:1 ze Stalą Mielec.

Transmisję z tego spotkania przeprowadził Polsat Sport, suwalscy piłkarze i szkoleniowcy mogli przekonać sie, jak silny zespół buduje w Mielcu Artur Skowronek, który trenował Wigry w ubiegłym sezonie. Pozycja Stali w tabeli nie oddaje jej potencjału i ambicji, ale to samo myśli pewnie o sobie zdecydowana większość pierwszoligowców, z zamykającą stawkę ekipą z Niecieczy na czele.

Ubiegłotygodniowa przerwa na reprezentacje wybiła Wigry z rytmu, miała wpływ na to, że Biało-Niebiescy nie potrafili udowodnić swojej wyższości nad Wartą. Z drugiej strony, pauza pozwoliła podopiecznym Kamila Sochy na treningach podładować akumulatory przed rozpoczętym w piątek maratonem pięciu meczów w nieco ponad dwa tygodnie, przeplatanych  długimi podróżami.

Już we wtorek rano suwalczanie wyjadą na środowy, zaległy mecz do Mielca. Stamtąd bezpośrednio wyruszą w daleką drogę do Bytowa, gdzie w sobotę zmierzą się z sensacyjnym wiceliderem. Możliwość finansowe nie pozwolą na powtórzenie tego manewru i pozostanie w zachodniej części kraju. W niedzielę nad ranem, po starciu  z Bytovią drużyna Wigier wróci do Suwałk, by po dwóch dniach odpoczynku udać się do Zielonej Góry na środowy (26 września) mecz I rundy Pucharu Polski z IV-ligowym Falubazem. Ostatnim punktem napiętego programu będzie wyznaczony na niedzielę 30 września o godz. 17 w Suwałkach mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

WD

Wigry Suwałki - Warta Poznań 1 : 1 (0:0)

Gole: Martin Adamec 66 – Adrian Cierpka 81

Żółta kartka: Filip Karbowy (Wigry)

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)

Wigry: Damian Węglarz – Paweł Olszewski, Jonatan Straus, Filip Karbowy, Kamil Sabiłło (80. Piotr Kwaśniewski), Karol Mackiewicz (69. Aron Stasiak), Arkadiusz Najemski, Robert Bartczak, Martin Adamec, Adrian Piekarski, Damian Pawłowski

Warta: Tomasz Laskowski – Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Michał Grobelny, Niklas Zulciak (68. Robert Janicki), Łukasz Spławski, Grzegorz Szymusik (77. Paweł Piceluk), Radosław Jasiński, Adrian Cierpka, Wojciech Fadecki (71. Krystian Sanocki), Mateusz Wypych

Pozostałe wyniki i pary 10. kolejki:

Piątek, 14.09.

Puszcza Niepołomice - ŁKS Łódź 0 : 2 (0:0)

Gole: Patryk Bryła 68, Dani Ramirez 84

Żółte kartki: Hubert Tomalski, Wiktor Żytek, Dawid Ryndak – Jan Sobociński

Odra Opole - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4 : 1 (1:1)

Gole: Krzysztof Janus 6, Mariusz Rybicki 51, Rafał Niziołek 67, Jakub Moder 84 – Vladislavs Gutkovskis 44

Żółte kartki: Jakub Habusta, Paweł Baranowski – Roman Gergel, Przemysław Szarek, Artem Putiwcew, Florin Purece, Bartosz Szeliga

Chrobry Głogów - GKS Katowice 2 : 0 (0:0)

Gole: Bartosz Machaj 86, Damian Kowalczyk 90

Żółte kartki: Robert Mandrysz, Jarosław Ratajczak, Michał Pawlik – Wojciech Lisowski, Grzegorz Piesio

Sobota, 15.09.

GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 : 2 (0:2)

Gole: Łukasz Grzeszczyk 61, Hubert Adamczyk 71 - Michał Rzuchowski 44, Kacper Kostorz 45 

W 86. minucie Guga Palawandiszwili (Podbeskidzie) nie wykorzystał rzutu karnego

Żółte kartki: Jakub Piątek, Marcin Biernat, Marcin Kowalczyk – Michał Rzuchowski, Valērijs Šabala

GKS 1962 Jastrzębie - Garbarnia Kraków 1 : 2 (0:0)

Gole: Krzysztof Gancarczyk 90 - Tomasz Ogar 66, Marek Masiuda 83 

Żółte kartki: Bartosz Jaroszek, Farid Ali, Maciej Spychała – Michał Wrześniewski, Szymon Kobusiński

Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 2 : 1 (1:0)

Gole: Tomasz Boczek 45, Emil Drozdowicz 75 – Michał Góral 74

Żółte kartki: Remigiusz Szywacz, Wołodymyr Tanczyk x 2, Michał Góral, Dominik Kun (wszyscy Stomil)

Czerwone kartki: Paweł Zawistowski (Chojniczanka, za faul, 13 min.) - Wołodymyr Tanczyk (Stomil, za dwie żółte)

Sandecja Nowy Sącz - Bytovia Bytów 1 : 1 (1:0)

Gol: Maciej Małkowski 15 (karny) – Juliusz Letniowski 72

Żółte kartki: Grzegorz Baran, Dawid Flaszka, Mariusz Gabrych – Filip Burkhardt, Juliusz Letniowski, Maksymilian Hebel

Niedziela, 16.09.

Raków Częstochowa - Stal Mielec 1 : 1 (1:1)

Gole: Marcin Listkowski 10 - Bartosz Nowak 27 

 

Tabela:

1.

 Raków Częstochowa

10

21

15:6

2.

Bytovia Bytów 

10

19

20:11

   3.

Sandecja Nowy Sącz

10

19

13:7

   4.

 Chojniczanka Chojnice

  8

16

15:9

   5.

 Wigry Suwałki

  9

15

13:11

   6.

 Odra Opole

  9

 14

15:12

   7.

 ŁKS Łódź (b)

  9

13

 12:10

   8.

 GKS Tychy

10

 13

15:15

   9.

 GKS 1962 Jastrzębie

  9

12

11:11

 10.

 Chrobry Głogów

  9

 12

  6:6

 11.

 Podbeskidzie Bielsko-Biała

  9

12

13:12

 12.

 Puszcza Niepołomice

 9

11

  9:13

 13.

 Stal Mielec

  9

 11

  8:8

 14.

 Garbarnia Kraków (b)

 10

  9

  8:18

 15.

 Warta Poznań (b)

 9

  9

  8:14

 16.

 Stomil Olsztyn

  8

  7

  7:9

 17.

 GKS Katowice

  9

  7

  5:10

 18.

 Bruk-Bet Termalica Nieciecza (s)

  9

  5

 11:19

































Poz. 1-2 awans do ekstraklasy

Poz. 16-18 spadek do II ligi

(b) – beniaminek

(s) – spadkowicz z ekstraklasy

 

Zaległe mecze 7. kolejki - 19.09.

GKS 1962 Jastrzębie - Stomil Olsztyn 16:00

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chojniczanka Chojnice 18:00

Chrobry Głogów - Puszcza Niepołomice 18:00

GKS Katowice - Odra Opole 19:00

Podbeskidzie Bielsko-Biała - ŁKS Łódź 19:00

Stal Mielec - Wigry Suwałki 19:00

 

Zestaw par 11. kolejki 11

Sobota, 22.09.

Garbarnia Kraków - Chojniczanka Chojnice 13:00

Bytovia Bytów - Wigry Suwałki 16:00

ŁKS Łódź - GKS Tychy 16:00

Warta Poznań - Raków Częstochowa 16:00

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chrobry Głogów 17:00

Stal Mielec - GKS 1962 Jastrzębie 19:00

Stomil Olsztyn - Odra Opole 19:00

Niedziela, 23.09.

GKS Katowice - Puszcza Niepołomice 12:45

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz 18:00

Zaległy mecz 1. kolejki:

Stomil Olsztyn - Warta Poznań 3.10. g. 19:00

 

Snajperzy:

5 - Martin Adamec (Wigry),

4 gole - Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Juliusz Letniowski (Bytovia Bytów), Maciej Małkowski (Sandecja Nowy Sącz),Valērijs Šabala, Łukasz Sierpina (obaj Podbeskidzie Bielsko-Biała),

3 gole - Krzysztof Biegański (Warta Poznań), Krzysztof Drzazga (Puszcza Niepołomice), Michał Jakóbowski (Bytovia Bytów), Szymon Lewicki (Raków Częstochowa), Daniel Tanżyna (GKS Tychy), Wojciech Trochim, Hubert Wołąkiewicz (obaj Chojniczanka Chojnice),

Gole dla Wigier:

5 - Martin Adamec

2 - Filip Karbowy, Kamil Sabiłło,

1 - Robert Bartczak, Piotr Kwaśniewski, Jonatan Straus, Serafin Szota (Odra, samobój)



 


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.25.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.06% 4.2606 4.3466
USD 0.42% 3.6109 3.6839
GBP 0.17% 4.7471 4.8431
CHF 0.61% 3.7643 3.8403
Dodaj nowe ogoszenie