21.05.2014

Wigry zmiażdżyły Siarkę [zobacz bramki]

Suwalczanie na jej boisku rozjechali 3:0 wiceliderującą Siarkę i tracą już do niej tylko punkt. Bohaterem meczu był Karol Mackiewicz (na zdjęciu w białym stroju). O tym, czy biało-niebiescy wywalczą awans do I ligi przesądzi ich niedzielny mecz w Suwałkach z liderującą Pogonią Siedlce oraz potyczki Siarki w Łowiczu i Siedlcach.

Do końca sezonu pozostały już tylko trzy kolejki i finisz zapowiada się pasjonująco. Przypominamy rozkład gier czołowej trójki:
Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce (dom), Concordia Elbląg (wyjazd), Stal Rzeszów (d);
Siarka Tarnobrzeg – Pelikan Łowicz (w), Pogoń Siedlce (w), Concordia Elbląg (d);
Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki (w), Siarka Tarnobrzeg (d), Pelikan Łowicz (w).

Wigry są o krok od wejścia na zaplecze ekstraklasy dzięki rekordowej w II lidze serii czterech kolejnych zwycięstw. To czwarte z rzędu, niespodziewanie wysokie nad przeżywającą kryzys Siarką odnieśli po naprawdę dobrej grze.
- Zespół z Tarnobrzega określał to spotkanie meczem o wszystko i w pierwszych minutach zyskał nad nami lekką przewagę – opowiada Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. – Po kwadransie doszło do nieprzyjemnego zderzenia zawodnika miejscowych z Marcinem Tarnowskim, który musiał zejść z boiska z mocno stłuczonym mięśniem czwórgłowym. Nie wiemy, czy Marcin będzie w stanie wystąpić  w niedzielę przeciwko siedlczanom.
Szkoleniowiec dodaje, że jest dumny z tak szerokiej i wyrównanej kadry, z wykonywania przez piłkarzy założeń taktycznych. W Tarnobrzegu cały zespół spisał się niemal doskonale, zwłaszcza w drugiej połowie spotkania.

Bohaterem meczu został Karol Mackiewicz, który zdobył jednego gola i zaliczył dwie asysty.
- Wszystkie bramki, to „stadiony świata’, ale szczególnej urody była ta pierwsza, strzelona gospodarzom, którzy mieli od nas jeden dzień wypoczynku więcej,  niemal do szatni  - relacjonuje Donatas Vencevicius, drugi trener Wigier.
W 42 minucie Mackiewicz popisał się pięknym podaniem za plecy obrońców. Piłkę idealnie, na pełnej szybkości  przyjął 18-letni Mateusz Żebrowski, który strzałem w długi róg nie dal szans Arturowi Melonowi. Był to pierwszy gol wypożyczonego zimą z Jagiellonii Białystok reprezentanta Polski U-19 w barwach Wigier.

- W przerwie powiedzieliśmy sobie, że musimy szukać kolejnych szans w kontratakach, i to się udało – cieszy się Kaczmarek.
Sytuacji sam na sam z bramkarzem Siarki nie wykorzystali najpierw Povilas Luksys i Karol Mackiewicz, ale ten ostatni zrehabilitował się w pełni w 84 minucie. Po rozegraniu rzutu rożnego dostał piłkę od Jakuba Bartkowskiego i piekielnie mocnym strzałem zza linii pola karnego posłał ją do siatki.
Dwie minuty przed końcem futbolówkę  wyłuskał i wyprowadził kontrę Mateusz Romachów. Biało-niebiescy znaleźli się w sytuacji 2 na 1. Mackiewicz zagrał do Sebastiana Radzio, który już całkowicie dobił wicelidera.
- Na pomeczowej konferencji Tomasz Tułacz, trener Siarki podkreślał naszą wysoką klasę i narzekał na kibiców, którzy, mówiąc delikatnie, przestali dopingować swój zespół – opowiada Kaczmarek.
Fanom z Tarnobrzega trudno się dziwić, bo w ostatnich trzech meczach ich drużyna zdobyła tylko punkt. Wigry wywalczyły komplet i już w najbliższą niedzielę czeka je kolejny „mecz sezonu”.
-  Przed nami ciągle są dwa zespoły – mówi Zbigniew Kaczmarek. – Znowu jednak mamy duże szanse na awans i zrobimy wszystko, żeby je wykorzystać.

źródło: NadWisłą24.pl

Mateusz Mazur

Siarka Tarnobrzeg 0:3 (0:1) Wigry Suwałki
Bramki: 42' Żebrowski, 84' Mackiewicz, 88' Radzio
Wigry: Salik - Bartkowski, Wenger, Karankiewicz, Bogusz, Mackiewicz, Michałowski, Tarnowski (16' Luksys (83' Jeriomenko), Żebrowski (85' Romachów), Radzio, Tuttas (65' Karłowicz).
Siarka: Melon – Nadolski, Baran, Makowski, Persona (46' Ciećko), Stępień, Frankiewicz (75' Popiela), Tunkiewicz (22' Figiel), Koczon, Buras (76' Wróbel), Truszkowski.
Żółte kartki: Wróbel, Buras, Makowski, Nadolski - Luksys, Karankiewicz, Bartkowski

Stal Rzeszów - Olimpia Zambrów  0:3
Gole: Kamil Zapolnik 3` i 67`, Michał Poduch 86` (karny)
Czerowna kartka: Dominik Bednarczyk (Stal, 85`)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legionovia Legionowo  0:4
Gole: Antonio Celderon 34`, Taras Romanczuk 45+1`, Dawid Ryndak 86`, Adam Czerkas 90`