12.08.2019

YONEX BWF World Senior Badminton Championships Katowice 2019. Jerzy Dołhan z brązowym medalem [foto]

Trener Suwalskiego Klubu Badmintona Jerzy Dołhan i były zawodnik SKB Jacek Hankiewicz zdobyli brązowy medal mistrzostw świata seniorów w deblu w kategorii powyżej 50 lat.

W przeprowadzonej na 12 kortach w katowickim Spodku imprezie, nazywanej także mistrzostwami weteranów, w kategoriach wiekowych od 35+ do 75+ rywalizowało 1509 zawodników z 56 państw.

Jerzy Dołhan i Jacek Hankiewicz w II rundzie wyeliminowali obrońców tytułu sprzed dwóch dwóch lat, duet indonezyjsko-malezyjski. Polakom nie udało się jednak dostać do finału.

W Katowicach Jerzy Dołhan wystapil jeszcze w grze mieszanej, w parze z klubowa podopieczną Moniką Bieńkowską.

Jacek Hankiewicz zagrał w finale, ale w singlu i musiał zadowolić się srebrnym medalem. Także srebro w grze pojedynczej, w kategorii 45+ wywalczył Dariusz Zięba, kolejny były badmintonista SKB Litpol-Malow Suwałki.

Brązowy medal w singlu pań 50+ zdobyła znana suwalskiej publiczności Dorota Grzejdak.

W największej w tym roku na świecie badmintonowej imprezie Polska wywalczyla w sumie 7 medali. Trzy z nich, wszystkie srebrne,  w kategorii 75+ zdobył Paweł Gasz.