02.02.2019

Żalgiris Kowno - Wigry Suwałki 3:0. Pierwszy mecz na świeżym powietrzu i pierwsza porażka

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kownie pierwszej porażki w tym roku doznali suwalscy pierwszoligowcy. Wigry wyraźnie uległy Żalgirisowi Kowno, szóstej drużynie litewskiej A Lygi w poprzednim sezonie.

W sobote na Litwę pojechało 20 zawodników. Wciąż kontuzjowani są Jonatan Straus, Adrian Jurkowski.

Dotychczasowe trzy sparingi z FK Poniewież i Suduvą Mariampol (po 0:0) oraz Vytisem Wilno (6:1) Biało-Niebiescy rozegrali w piłkarskiej hali w Mariampolu. Na świeżym powietrzu w Kownie nie grali żle, ale nie ustrzegli się błędów w obronie, a sami nie byli skuteczni. Na przerwę schodzili przegrywając dwiema bramkami.

Po zmianie stron gospodarze ustalili wynik spotkania na 3:0.

WD

FK Żalgiris Kowno - Wigry Suwałki 3:0 (2:0)

Wigry - I połowa: zawodnik testowany - Wojciech Kuriata, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Piotr Kwaśniewski, Ivan Albert Tormos, Dawid Polkowski, Damian Pawłowski, Bartosz Olszewski, Bartosz Bida, Kamil Sabiłło.

Wigry - II połowa: Damian Węglarz - Paweł Olszewski, Adam Chrzanowski, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Robert Bartczak, Filip Karbowy, Jakub Świątek, Karol Mackiewicz, Joel Huertas, Sebastian Bergier.