02.10.2018

V Wschodni Kongres Gospodarczy. Największa debata o gospodarce Polski Wschodniej

W ciągu pięciu lat Wschodni Kongres Gospodarczy stał się największą i najważniejszą otwartą debatą o tym wszystkim, co jest ważne dla Polski Wschodniej, miejscem dyskusji między Unią Europejską, Polską a jej wschodnimi sąsiadami” – Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego, prezes Grupy PTWP. Dwudniowa konferencja rozpocznie się w środę, 3 października

Dwudniowa konferencja rozpocznie się w środę, 3 października.

V Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu towarzyszy hasło „Tu spotyka się Zachód ze Wschodem”, podkreślając intencje przyświecające organizatorowi i partnerom Kongresu. Pod takim też tytułem, w debacie rozpoczynającej wydarzenie udział wezmą m.in. Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, wiceprzewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, Robert W. Ciborowski, rektor Uniwersytetu w Białymstoku, Bartosz Cichocki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Siergiej Martinowicz Guńko, wiceminister przemysłu Republiki Białorusi, Jarosław Niewierowicz, minister energetyki Litwy w latach 2012-2014, prezes Polsko-Litewskiej Izby Handlowej i Janusz Steinhoff, wicepremier, minister gospodarki w latach 1997-2001.

W agendzie tematycznej piątej edycji Wschodniego Kongresu Gospodarczego znajdują się: relacje między Unią Europejską a wschodem Europy, zagadnienia współpracy międzynarodowej, eksportu i ekspansji gospodarczej, przemiany związane z cyfryzacją, motyw nowych technologii zmieniających gospodarkę i życie, nowe czyste technologie, zagospodarowanie odpadów i jakość powietrza, inwestycje z ich szerokim finansowym fundamentem, budownictwo mieszkaniowe w nowej sytuacji, trudne realia rynku pracy, kadry i edukacja dla gospodarki, a także problematyka rynku rolno-spożywczego, usług medycznych, handlu i turystyki oraz rozwoju miast, budownictwa drewnianego czy sukcesji w firmach rodzinnych.

W ramach plebiscytu TOP Start-up Polski Wschodniej wybrani start-uperzy zaprezentują przed uczestnikami Wschodniego Kongresu Gospodarczego swoje pomysły na biznes, korzystając z szansy na zbudowanie networkingowych kontaktów i długotrwałych relacji 

z przedstawicielami dojrzałego biznesu. O tym jak uniknąć błędów początkujących przedsiębiorców opowie w swoim wystąpieniu „Pieniądze w startupie – czyli jak nie położyć firmy”, gość specjalny – Michał Szafrański, opiniotwórczy bloger i autor książek
w dziedzinie finansów osobistych.

Wiedzą i doświadczeniem podczas sesji tematycznej pt.: Scena start-upowa Polski Wschodniej podzielą się m.in.: Mateusz Bajko, współtwórca urządzenia Anima, Anna Brussa, dyrektor Departamentu Rozwoju Start-upów PARP, Anna Daszuta-Zalewska, dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, Przemysław Sola, manager Business Link Gdańsk, dyrektor zarządzający AIP Trójmiasto, Michał Wasilewski, Python Engineering Manager, Netguru Ernest Wawryniuk, wiceprezes Infini. Dyskusję moderować będzie Beata Cichocka-Tylman, dyrektor Innowacje i B+R, Dotacje i ulgi w PwC.

We Wschodnim Kongresie Gospodarczym udział wezmą przedstawiciele władz lokalnych: Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego, Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski oraz Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. Zakres tematyczny V Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku uzupełnią międzynarodowe dwustronne spotkania gospodarcze – Polska-Litwa i Polska-Białoruś. 

W ramach wydarzeń towarzyszących odbędą się finały dwóch konkursów: Top Inwestycje Polski Wschodniej (wyróżniający projekty, które w największym stopniu przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu i mieszkańców Polski Wschodniej) i TOP Pracodawcy Polski Wschodniej (honorujący firmy, które łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą na rynku pracy).

Zrealizowany zostanie także projekt EEC – Liderzy Przyszłości w Białymstoku, którego głównym celem jest promocja wiedzy o gospodarce oraz przedsiębiorczości wśród młodzieży, poprzez możliwość spotkania i dyskusji z praktykami biznesu.

V Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku odbędzie się w dniach 3-4 października 2018 r. w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki 

w Białymstoku. W wydarzeniu udział weźmie ok. 1500 uczestników, 160 prelegentów oraz 700 uczniów i studentów.

Fot. PTWP

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.21.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2392 4.3248
USD 0.00% 3.8108 3.8878
GBP 0.00% 4.8920 4.9908
CHF 0.00% 3.8567 3.9347
20.10.2019

Napiszę pracę

20.10.2019

Barman

20.10.2019

Pizzerman

20.10.2019

Pasjonat gotowania

Dodaj nowe ogoszenie