11.06.2019

Festyn z okazji Dnia Mleka w Grajewie [zdjęcia]

W sobotę, 8 czerwca z okazji Światowego Dnia Mleka przed Centrum Tradycji Mleczarstwa w Grajewie zostały zorganizowane obchody tego wyjątkowego święta. Na specjalnie przygotowanym pikniku bawiły się całe rodziny z Grajewa i regionu.

Wydarzenie zostało przygotowane przez Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie i Miasto Grajewo, a wsparcia organizacyjnego oraz produktowego udzieliła Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol. Bogaty program wydarzenia obejmował między innymi konkursy z nagrodami, konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych o charakterze rolniczym, warsztaty tkackie i wikliniarskie, wystawę rękodzieła oraz kiermasz z lokalnymi wyrobami. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli odwiedzić zagrodę z żywymi kozami i owcami, spróbować swoich sił w ubijaniu masła w maselnicy i wziąć udział w tworzeniu własnych twarożków smakowych. Dodatkową atrakcją pikniku było stoisko Mlekpolu, na którym można było spróbować różnych produktów z szerokiej oferty Spółdzielni. Piknik uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Grajewianie".

Kolejne spotkanie z Mlekpolem już 29 czerwca podczas Dni Mrągowa. To właśnie w  Mrągowie po raz kolejny najsłynniejsza polska maślanka, będzie obchodzić swoje święto.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
13.09.2019

Dam pracę

13.09.2019

remont domu

Dodaj nowe ogoszenie