12.07.2018

Pokoszarowa pralnia salonem sieci Neonet, obok wyrosła Biedronka. Wkrótce otwarcie [zdjęcia]

Trwają już ostatnie przymiarki przed otwarciem dwóch nowych sklepów przy skrzyżowaniu ulic Podhorskiego i Jana Pawła II. Budowlańcy pracują przy wykończeniu budynków. Niedługo zostaną tu otwarte supermarket Biedronka oraz salon z elektroniką sieci NEONET.

Liczący 600 metrów kwadratowych budynek dawnej pokoszarowej pralni przeszedł generalny remont. Ceglane mury zabytku zostały oczyszczone, jest nowy dach, a zza lśniących nowością witryn widnieją już banery reklamowe nowego sklepu z artykułami gospodarstwa domowego sieci NEONET.

Obok stoi większa hala, w której będzie dyskont sieci Biedronka. Główne wejście do budynku już pomalowane w charakterystyczne żółte barwy tej sieci supermarketów. Oba sklepy to nowe miejsca pracy, a także konkurencja dla stojącego po drugiej stronie ulicy supermarketu sieci LIDL. Suwalczanie liczą, że rywalizacja wpłynie pozytywnie na jakość obsługi oraz ceny.

- Decyzja o otwarciu nowego sklepu jest w każdym przypadku poprzedzona analizami - uwzględniany jest m.in. potencjał rozwoju w danej lokalizacji oraz przede wszystkim zapotrzebowanie na sklepy naszej sieci wśród lokalnej społeczności. Z tego względu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i chcąc być blisko nich, podjęliśmy decyzję o uruchomieniu kolejnej placówki w Suwałkach. Otwarcie sklepu jest zaplanowane w połowie sierpnia br. - poinformowała nas firma Jeronimo Martins, wlaściciel sieci Biedronka.

Nowe sklepy powstały na półhektarowej działce, która do niedawna należała do Agencji Mienia Wojskowego. Wojskowi przez kilka lat starali się sprzedać niewykorzystaną działkę. Cena wywolawcza nieruchomości na ostatniej licytacji wynosiła 1,6 mln zł, a po uwzględnieniu zniżek konserwatorskich - niespełna 1 mln zł. Znalezienie nabywcy utrudniał stający na tym terenie, znajdujący się pod opieką konserwatorską, budynek dawnej pralni.

Pomysł na odrestaurowanie budynku znalazła dopiero białostocka spółka IKP Godlewscy Nieruchomości, która zakupiła nieruchomość w przetargu wiosną ubiegłego roku. Przedstawiciele firmy od początku chcieli zaadaptować pralnię na cele handlowe, a obok wybudować supermarket. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, późną jesienią ruszyła wycinka drzew oraz budowa.

Teren wokół budynków został również odpowiednio zagospodarowany. Robotnicy skończyli już prace przy układaniu kostek brukowych na parkingach wokół sklepów. Wkrótce na budynkach zawisną szyldy nowych sklepów.

Wjechać na teren sklepów będzie można jednokierunkową uliczką od strony ul. Podhorskiego, wyjazd zaplanowano przy ul. Jana Pawła II. Wcześniej skrzyżowanie Podhorskiego z Jana Pawła przebudował Zarząd Dróg i Zieleni, pojawił się tam nowy prawoskręt. Dzięki przeprowadzonym robotom ruch drogowy ma być bezpieczniejszy.


(pkr)


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2982 4.3850
USD 0.00% 3.8858 3.9644
GBP 0.00% 4.8557 4.9537
CHF 0.00% 3.9151 3.9941
Dodaj nowe ogoszenie