13.09.2017

Praca w Suwałkach. Brakuje sprzedawców usług finansowych, są pieniądze dla zakładających firmy

Powiatowy Urząd Pracy w Suwałkach opublikował listę zawodów deficytowych i nadwyżkowych w mieście w pierwszym półroczu bieżącego roku.

Wynika z niej, że wystarczająco mamy drukarzy, ale brakuje doradców finansowych i inwestycyjnych, mistrzów produkcji w przemyśle przetwórczym, robotników czyszczących konstrukcje budowlane, konsultantów w centrach sprzedaży telefonicznej (internetowej), pracowników do spraw kredytów, pożyczek, agentów sprzedaży bezpośredniej, gońców.

Praca czeka też na posadzkarzy, parkieciarzy i glazurników, a także układaczy towarów na półkach, windykatorów i przedstawicieli handlowych.

Nadwyżka

Za dużo za to jest w mieście kierowników do spraw budownictwa, zaopatrzeniowców, maszynistów i operatorów maszyn i urządzeń dźwigowo-transportowych, nauczycieli szkół podstawowych, pracowników zajmujących się sprzątaniem, a nawet właścicieli sklepów.

Trudno pracę będzie też znaleźć na stanowiskach kierowników do spraw technologii informatycznych i telekomunikacyjnych, specjalistów do spraw higieny, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska, a nawet robotnikom ds. zwalczania szkodników i chwastów, inżynierom elektronikom, robotnikom przetwórstwa surowców roślinnych.

Dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej

Od dnia 18 września 2017 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy przyjmowane będą wnioski o przyznanie dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej. Warto zatem wiedzieć, jakich zawodów i branż mieście brakuje, a których jest za dużo.

Nabór wniosków przeprowadzany będzie w ramach 2 projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego:

I. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie suwalskim i mieście Suwałki (III)" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER)

W projekcie mogą brać udział osoby poniżej 30 roku życia, które nie pracują, nie kształcą się i nie szkolą (tzw. kategoria NEET). Dla osób do 25 roku życia wsparcie powinno być udzielone w ciągu 4 miesięcy od dnia rejestracji w urzędzie pracy.

II. „Aktywizacja osób od 30 roku życia pozostających bez pracy w powiecie suwalskim i mieście Suwałki (III)" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO)

W projekcie mogą brać udział osoby, które ukończyły 30 rok życia, należące co najmniej do jednej z poniższych grup:

- kobiety

- osoby powyżej 50 roku życia,

- osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności,

- osoby „długotrwale" bezrobotne (tj. pozostające bez zatrudnienia nieprzerwanie ponad 12 miesięcy),

- osoby posiadające niskie kwalifikacje (tj. wykształcenie – podstawowe, gimnazjalne, zasadnicze zawodowe lub średnie).

Wniosek oraz regulamin przyznawania dofinansowania jest dostępny na stronie PUP.

Wznowienie naboru wniosków o dofinansowanie zatrudnienia bezrobotnego

Natomiast od 6 września wznowiony został nabór wniosków od Pracodawców i Przedsiębiorców o dofinansowanie części kosztów zatrudnienia skierowanego bezrobotnego do 30 roku życia. Wnioski będą przyjmowanie do dnia wykorzystania posiadanych środków finansowych.

Refundacja będzie przyznawana na okres 12 miesięcy do wysokości 1900 zł plus składki na ubezpieczenia społeczne od refundowanej kwoty.

 WYG

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.23.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.03% 4.2564 4.3424
USD 0.10% 3.6179 3.6909
GBP 0.36% 4.8578 4.9560
CHF 0.09% 3.6246 3.6978
23.05.2018

praca na wakacje

Dodaj nowe ogoszenie