16.02.2017

Suwalsko-Sejneńska Lokalna Grupa Działania. Ponad milion na dobre pomysły

Działająca przy Stowarzyszeniu „Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania, po rozpatrzeniu 18 wniosków o wsparcie inicjatyw gospodarczych pozytywnie zaopiniowała i przyznała dotacje w łącznej wysokości 1.120.622,88 zł na realizację czterech wniosków. Do podziału została jeszcze kwota prawie 2,4 mln zł, a kolejny konkurs zostanie ogłoszony w drugiej połowie 2017 roku.

- W pierwszej turze komisja zadecydowała o przyznaniu wsparcia autorom trzech wniosków, a po rozpatrzeniu protestów złożonych na tę listę dopisała jeszcze jeden wniosek – mówi Jarosław Rżany, prezes Zarządu S-S LGD. – Wszystkie wnioski złożone w tym rozdaniu pozytywnie przeszły wstępną weryfikację, ale o tym na które z nich przyznane zostanie wsparcie zadecydowała komisja, która brała pod uwagę nie tylko atrakcyjność oferty, ale także jakie korzyści przyniesie jej wdrożenie. Chodzi tu głównie o tworzenie nowych miejsc pracy. Nie wydaliśmy wszystkich pieniędzy jakie mamy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i w drugiej połowie roku, a może jeszcze szybciej, ogłosimy kolejny konkurs. Zainteresowanym zapewniamy bezpłatne wsparcie doradcze, ale pomysłów podsuwać nie będziemy. Te muszą pochodzić od naszych mieszkańców, przedsiębiorców. Jak widać ludzi przedsiębiorczych, z pomysłami u nas nie brakuje. Ważne jest żeby ten pomysł z głowy przenieść na papier, dobrze go zaprezentować i uzasadnić jakie korzyści jego wdrożenie przyniesie nie tylko wnioskodawcy, ale także lokalnej społeczności.

W tym rozdaniu wsparcie finansowe otrzymają następujące wnioski:

- rozwój działalności firmy „AGWO-SERWIS” poprzez wprowadzenie do oferty nowych produktów w postaci zaworów odcinających (powstanie nowej linii technologicznej)

- budowa systemu innowacyjnych autonomicznych toalet mobilnych przez Przedsiębiorstwo Handlowe Jan Kalinowski, w ramach rozszerzenia usług cateringowych związanych z organizowaniem imprez plenerowych

- rozwój usług turystycznych w Osinkach (adaptacja budynku gospodarczego na potrzeby turystów, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii)

- utworzenie strzelnicy sportowo-rekreacyjnej (12 torów: 4 do strzelania z broni krótkiej – 25 m, 6 z długiej – 50 m, 2 – automatycznej – 150 m) z infrastrukturą towarzyszącą (m.in. sauna, sala konferencyjna) w m. Szkocja.

Suwalsko-Sejneńska Lokalna Grupa Działania planuje ogłoszenie jeszcze 10-12 konkurów. Szczegóły na stronie  www.su-se.pl    

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.28.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2697 4.3559
USD 0.00% 3.6395 3.7131
GBP 0.00% 4.8744 4.9728
CHF 0.00% 3.6788 3.7532
Dodaj nowe ogoszenie