06.03.2019

Szkoła Podstawowa nr 4 w Suwałkach. Są chętni do rozbudowy, najtańszy żąda 8 mln zł

Trzy firmy są zainteresowane rozbudową budynku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Wojska Polskiego. Znamy też ceny, za które wykonawcy są skłonni wybudować nowy budynek.

Obecnie trwa weryfikacja ofert przetargowych. Wkrótce decyzja o rozstrzygnięciu przetargu, od której zależy, czy dzieci z południa miasta zaczną uczyć się w nowym budynku już we wrześniu 2020 roku.

Pod koniec stycznia suwalski ratusz ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 4. Szkoła wymaga rozbudowy ze względu na duży przyrost liczby mieszkańców na południu miasta. W ostatnich latach deweloperzy wybudowali tutaj kilka osiedli, które zamieszkały młode osoby z dziećmi.

Do ogłoszonego w styczniu przetargu stanęły trzy firmy. Najniższą z ofert przedstawiło przedsiębiorstwo REM-BUD, które zobowiązało się wykonać inwestycję za 7,9 mln zł.

Na blisko półtora miliona więcej wyceniła inwestycję inna suwalska firma GOBER (9,3 mln zł).

Najwięcej, bo aż 11 mln zł, zażądała białostocka spółka ANATEX.

Głównym kryterium oceny ofert w przetargu jest jednak cena. Władze miasta przeznaczyły na ten cel ponad 7,3 mln zł, wkrótce zapadną decyzje o dołożeniu brakującej kwoty lub rozpisaniu nowego przetargu.

Nowy budynek szkolny zostanie połączony z istniejącą placówką łącznikiem. Nowe skrzydło powstanie od strony północno-zachodniej. Dzisiaj jest to niewykorzystany teren zielony, na którym rośnie kilkanaście drzew. Obok nowego budynku powstanie też nowa ulica dojazdowa od strony Łąkowej (dawniej Mereckiego) i parkingi.

W budynku powstanie 10 sal lekcyjnych o powierzchni ponad 60 metrów kwadratowych. Połowa z nich będzie wyposażona w zaplecze o powierzchni od 11 do 17 m2. Obiekt ma być w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Architekci zadbali o przestronne korytarze, przystosowane łazienki oraz windę.

Będzie też nowa świetlica o powierzchni blisko 110 m2 oraz nowa biblioteka szkolna o powierzchni 180m2. Zaprojektowano również nowy pokój nauczycielski o powierzchni ponad 90 m2. W piwnicy nowego budynku znajdą się z kolei szatnie oraz magazyny.

Zgodnie z zapisami przetargu wykonawca będzie miał czas na zakończenie robót do 15 lipca 2020 roku. Urzędnicy chcą, aby uczniowie zaczęli korzystać z nowych sal lekcyjnych z początkiem roku szkolnego 2020/2021.

By to nastąpiło suwalski ratusz musi najpierw wybrać wykonawcę inwestycji. W chwili obecnej trwa weryfikacja złożonych propozycji przez zainteresowane firmy. Wyniki o rozstrzygnięciu przetargu mają zostać podane lada dzień.

(pkr)


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Dodaj nowe ogoszenie