13.07.2018

Ulica Kościuszki 80. Znowu będzie tu kamienica, i to jaka [zdjęcia, wizualizacje]

Dziura pomiędzy kamienicami przy Kościuszki 80 nareszcie przestanie straszyć. Ponad ogrodzenie zaczynają już wyrastać szalunki budowanej tu nowej kamienicy z 12 luksusowymi mieszkaniami, wewnętrznym dziedzińcem i miejscami garażowymi.

Działkę w atrakcyjnej lokalizacji, pomiędzy ulicami Kościuszki i Muzyczną, kupiło augustowskie biuro nieruchomości. Można powiedzieć, że augustowianie wyspecjalizowali się już w nabywaniu działek w ścisłym centrum Suwałk i wznoszeniu budynków z mieszkaniami o wysokim standardzie. To już kolejna inwestycja mieszkaniowa tej firmy w śródmieściu w ciągu kilku ostatnich lat.

Wcześniej biuro Klepaccy Nieruchomości wybudowało dwupiętrową kamienicę przy Muzycznej, a teraz kończy budowę dużego budynku mieszkalnego w kwartale pomiędzy ulicami Emilii Plater i Kościuszki. Oba budynki, ze względu na swoją lokalizację, architektonicznie musiały zostać dopasowane do otaczającej zabytkowej zabudowy: nie mogły być za wysokie, musiały mieć spadziste dachy itd.

Podobnie będzie i z najnowszą inwestycją. Na działce ciągnącej się od Kościuszki do Muzycznej zaplanowano trzy budynki. Od strony ulicy Kościuszki będzie to kamienica, która z zewnątrz będzie podobna do tej, która spaliła się w 2009 roku. W środku lokale usługowe oraz cztery mieszkania o powierzchni od 62 do 80 metrów kwadratowych.

Od strony ulicy Muzycznej zaplanowano obiekt podobnej wielkości. Będą tam cztery trzypokojowe mieszkania, po dwa na pierwszym i drugim piętrze. Na parterze zaplanowano lokale usługowe. Po środku działki stanie mniejszy budynek również z czterema mieszkaniami oraz miejscami garażowymi na parterze.

Kolejne budynki będą powstawały sukcesywnie, pierwsze mieszkania zostaną oddane do użytku w przyszłym roku.


(pkr)

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2982 4.3850
USD 0.00% 3.8858 3.9644
GBP 0.00% 4.8557 4.9537
CHF 0.00% 3.9151 3.9941
Dodaj nowe ogoszenie