27.01.2018

Filharmonia Suwałk: Muzyka Filmowa

data wydarzenia: 16.02.2018

Koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem grupy Film Jazz Project, fenomenalnego kubańskiego saksofonisty Luisa Nubioli oraz fantastycznego angielskiego gitarzysty Femi Tenowo . Muzycy przygotowali nowe aranżacje znanych muzycznych tematów filmowych. W programie koncertu – tematy z polskich filmów i seriali w orkiestrowej oprawie, m.in. z „Janosika”, „07 zgłoś się”, „Czterech pancernych i psa” i „Prawa i pięści”.

Piątek, 16.02.2018, godz. 19:00

Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
Bilety: 40 i 20 (ulgowe) zł w kasie SOK

Koncert  Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem grupy Film Jazz Project, fenomenalnego kubańskiego saksofonisty Luisa Nubioli oraz fantastycznego angielskiego gitarzysty Femi Tenowo . Muzycy przygotowali nowe aranżacje znanych muzycznych tematów filmowych. W programie koncertu –  tematy z polskich filmów i seriali w orkiestrowej oprawie, m.in. z „Janosika”, „07 zgłoś się”, „Czterech pancernych i psa” i „Prawa i pięści”.

„Film Jazz Project – Zagraniczni Artyści grają polską muzykę filmową” to idea, która powstała w 2012 roku z inicjatywy Dominika Jastrzębskiego i Michała Czekały. Przez ten czas z projektem współpracowali m.in. Michael „Patches” Stewart, Derrick McKenzie, Nathan Williams, Frank Parker Jr. oraz wielu znakomitych polskich muzyków. FJP stawia na promocję młodych polskich artystów, którzy dzięki współpracy ze znanymi muzykami zagranicznymi, czerpią wiedzę i doświadczenie inspirujące w dalszej karierze muzycznej, przedstawiając swoje własne, oryginalne i niespotykane spojrzenie na ciekawą, a niejednokrotnie niedocenianą, część rodzimej spuścizny muzycznej, którą jest polska muzyka filmowa. Jest to także szansa na przedstawienie dorobku polskich kompozycji światowym muzykom.
W Suwałkach FJP wystąpi w składzie: MARIUSZ OBIJALSKI - key, MICHAŁ CZEKAŁA - bas, d.bas
AMADEUSZ KREBS - drums.

Luis Nubiola (Cuba) – ukończył National Conservatory of Music w Hawanie (Amadeo Roldan). Występował z Danilo Peresem, Gonzalo Rubalcavą, Georgiem Bensonem, Stevem Colemanem, Ralfem Irizarym, Walterem Floresem (zdobywca Grammy), Robertem Aquilar i „Chocolate Band”. W grudniu 2005 roku nagrał swój pierwszy album CD pod tytułem „Nubiola”. W grudniu 2008 roku wyprodukował „Live at Jazz Cafe” pierwszy jazzowy album DVD nagrany na Kostaryce nagrodzony „Composer of the Year in Jazz Genre”. Kolejny album „914” został nagrodzony tytułem „Best Album 2009”. Obecnie mieszka w Europie, gdzie stale współpracuje z czołówką polskich muzyków.

Femi Tenowo (GB) - Angielski gitarzysta i kompozytor urodzony w Nigerii, współpracujący z największymi nazwiskami światowej muzyki jazzowej i rozrywkowej. W latach 2004-05 gitarzysta i kierownik muzyczny AMY WINEHOUSE. W 2012 nominowany do nagrody MOBO AWARDS w kategorii Best Jazz Act. Na koncie 3 solowe płyty, z którymi wystąpił na większości międzynarodowych festiwali jazzowych. „One of Europe's finest and most sought after guitarists." (Time Out Magazine)

http://soksuwalki.eu/filharmonia-suwalk-muzyka-filmowa/

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.18.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.06% 4.2414 4.3270
USD 0.16% 3.7248 3.8000
GBP 0.39% 4.8107 4.9079
CHF 0.21% 3.7472 3.8230
18.01.2019

wynajme pokoj

Dodaj nowe ogoszenie