14.03.2018

Filharmonia Suwałk. Wirtuozi klarnetu i fletu

data wydarzenia: 20.04.2018

W kwietniowej Filharmonii Suwałk koncert klasyczny na flet, klarnet i orkiestrę. Na scenie wybitni soliści – Krzysztof Grzybowski i Łukasz Długosz, swoją grą oczarowujący autorytety muzycznego świata i miłośników piękna muzyki klasycznej. Artystom towarzyszyć będą muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Krzysztofa J. Kozakiewicza.

Piątek, 20.04.2018, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

 

Bilety: 30/15 (ulgowe) zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Podczas kwietniowego koncertu z cyklu Filharmonia Suwałk usłyszymy znakomitych solistów, uznawanych za najwybitniejszych instrumentalistów młodej generacji, z wielkim powodzeniem koncertujących w Polsce i za granicą. Z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej po dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza wystąpią klarnecista Krzysztof Grzybowski oraz flecista Łukasz Długosz. W programie Sinfonia Concertante op. 41 Franza Danziego i Symfonia nr 5 B-dur Franza Schuberta. 

fot. Arkadiusz Krasowski

Krzysztof Grzybowski należy do grona najwybitniejszych polskich klarnecistów młodej generacji. Jako jedyny Polak ukończył z wyróżnieniem studia mistrzowskie u legendy klarnetu Sabine Meyer (Musikhochschule Lubeck). Swoją grą oczarowuje autorytety muzycznego świata. Kompozytorzy tacy jak Paul Patterson oraz Krzesimir Dębski powierzyli mu do wykonania swoje koncerty klarnetowe. Dał się poznać jako znakomity solista i kameralista. Jest regularnie zapraszany na prestiżowe festiwale muzyczne w całej Europie.

Mimo młodego wieku występuje z artystami i orkiestrami najwyższej światowej klasy, m.in. z: Sir Neville Marriner, Sabine Meyer, Wolfgang Meyer, Igor Levit, Michał Klauza, Kevin Kenner, Danjulo Ishizaka, Andrei Ionita, Krzesimir Dębski, Bartłomiej Nizioł, Łukasz Długosz, Academy of St. Martin in the Fields, London Gala Orchestra, Polska Orkiestra Radiowa w Warszawie, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, Lviv Symphony Orchestra, Harmonia Nobile Chamber Orchestra oraz wieloma orkiestrami symfonicznymi w Polsce. CZYTAJ WIĘCEJ >>

fot. Mariusz Wideryński

Łukasz Długosz jest uznawany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. To również najliczniej uhonorowany w historii polski flecista. Absolwent studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów mistrzowskich w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu oraz w Yale University w New Haven.

Dwukrotnie otrzymał nominację do Paszportów Polityki oraz nagrody Gwarancje Kultury TVP Kultura. Jest laureatem wszystkich ogólnopolskich konkursów fletowych oraz zdobywcą czołowych nagród na kilkunastu prestiżowych konkursach międzynarodowych. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i poza granicami. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami i grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levine, Mariss Jansons, Jerzy Maksymiuk czy Jacek Kaspszyk. 

W 2010 roku Łukasz Długosz miał miejsce debiut fonograficzny z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem fletowym Michaela Colina. Na swoim koncie ma szereg prawykonań kompozycji polskich i zagranicznych twórców m.in.: Enjott Schneider, Pawła Mykietyna, Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, Piotra Mossa, Michaela Colina, Pawła Łukaszewskiego i wielu innych. CZYTAJ WIĘCEJ >>

fot. Henryk Gałaszewski

Suwalska Orkiestra Kameralna realizuje różnorodne przedsięwzięcia artystyczne. Ważna dla członków zespołu jest obecność na lokalnej scenie muzycznej, występy przed melomanami z regionu, zdobywanie nowych słuchaczy i zachęcanie ich do udziału w swoich koncertach. Oprócz poszerzania oferty kulturalnej w mieście, orkiestra edukuje muzycznie dzieci i młodzież, a także promuje Suwalszczyznę w Polsce i na świecie. W 2017 Orkiestra obchodziła jubileusz 10-lecia działalności artystycznej.

Koncerty w ramach Filharmonii Suwałk to propozycja dla wszystkich doceniających piękno muzyki, zarówno miłośników klasyki, jak i do tych, którzy szukają wytchnienia od codziennego pospiechu. To gwarancja spędzenia kilku wieczorów w roku w szczególny sposób, w doborowym towarzystwie, przy świetnie zagranej i nie aż tak poważnej muzyce. Muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pokazują, że muzyka klasyczna nie zawsze jest poważna. Bywa również pełna humoru i lekkości, potrafi dać poczucie mocy i dystansu, zawsze inspiruje i rozbudza wyobraźnię. Jest sposobem na wyciszenie, antidotum na ciągły wyścig z czasem i otaczający nas chaos współczesnego świata. W zalewie muzyki popularnej daje szansę na świadomy wybór muzyczny.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.10.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.2425 4.3283
USD 0.13% 3.7260 3.8012
GBP 0.07% 4.7530 4.8490
CHF 0.03% 3.7540 3.8298
10.12.2018

Sprzedam Bydło

10.12.2018

Kierowca

Dodaj nowe ogoszenie