08.08.2018

Koncert Elizy M w Rozmarino

data wydarzenia: 24.08.2018

Eliza M, to autorka tekstów, współautorka piosenek i współtwórczyni wielu projektów muzycznych. Pochodzi z Suwałk. To w tym mieście zaczęła się jej muzyczna podróż. Od najmłodszych lat fascynowała ją muzyka Kate Bush i Kory. Wychowała się w domu, w którym zawsze „leciała” muzyka, a tata miał talent wokalny i dużo śpiewał swojej córce do snu i nie tylko.

 

Koncert Elizy M w Rozmarino
Piątek – 24 sierpnia 2018 r.
godz. 19.00
 
 
Eliza M przez lata była związana z suwalskim Młodzieżowym Domem Kultury, gdzie śpiewała w dwóch zespołach rockowych: Lotar i Crazy Cocoss. Z kolegami z Cocossów nagrała profesjonalny materiał w studiu Radia Olsztyn. W tamtym czasie Eliza z zespołami często występowała dla suwalskiej publiczności i w okolicznych miastach północno-wschodniej Polski. W Crazy Cocoss poznała Artura Jańca zwanego Dziadkiem, z którym później założyli duet Clouds, tworzący muzykę z pogranicza electro. Clouds nagrał płytę „Uprising” i wielokrotnie koncertował w Olsztynie i na całych Mazurach. Dzięki patronatowi Piotra Bagińskiego i wielu występach w Rozmarino, duet nagrał profesjonalny materiał w studiu lokalnego Radia 5. Utwory z tej płyty zdobyły sporą popularność internetową i przez długi czas były w czołówce internetowej listy przebojów portalu Wirtualna Polska.
 
Po studiach Eliza wyjechała do Wielkiej Brytanii. Clouds nadal istniał; dzięki internetowi muzyka zespołu była tworzona zarówno w Polsce, jak i w Anglii. Duet wystąpił w Wielkiej Brytanii podczas festiwalu kultur wschodniej i centralnej Europy w Blackpool.
 
Właśnie w Blackpool, Eliza nawiązała współpracę z Piotrem „Este” Stefankiem – producentem, raperem, kompozytorem, muzykiem, człowiekiem o wielu talentach. Razem z nim i innymi muzykami założyli kolektyw Spectral Rebel, który tworzy muzykę od trip hopu po reggae. W tym zespole spotkały się również ścieżki Elizy i Jacka Drozdka. Wraz z Jackiem Eliza założyła duet Eliza M & Doktor, który tworzy muzykę nurtu indie. Duet jest nadal aktywny. W styczniu tego roku Eliza M & Doktor wydali pierwszą płytę EP „Insanity”, która jest do nabycia na takich platformach jak Amazon czy iTunes, można jej również posłuchać na Spotify.
Eliza M & Doktor występowali na festiwalach i podczas wielu koncertów w północnej Anglii. Ich utwory gościły na antenie radiowej „Trójki” u Artura Orzecha; w Poliszczart Sławka Orwata czy brytyjskich stacjach radiowych.
Eliza M & Doktor nagrali również utwór „Homesick”, który znalazł się na kompilacji „Muzyczne Rodowody: Wielka Brytania”, więcej na ten temat poniżej:
 
 
Eliza M współpracowała też z włoskim producentem Massimo Ghianda. Utwory z nim nagrane: „Equilibrium” i „Inner Voice” były odtworzone na Soundcloud ponad 100 tysięcy razy. Massimo jest też producentem tytułowej piosenki na EP-ce Elizy i Doktora.
 
Eliza M występuje również solowo na różnego rodzaju koncertach w południowej Anglii, gdzie obecnie mieszka.
 
Podczas koncertu w Rozmarino artystka przedstawi przekrój twórczości i owoce współpracy z wyżej wymienionymi muzykami. Prezentowana muzyka będzie mieszanką indie, electro i trip hopu. Występ w Rozmarino jest szczególnie ważny dla Elizy M, ponieważ wiąże się on z wieloma wspomnieniami, występami na scenie Rozmarino. Będzie to również pierwszy od 10 lat występ w Polsce, w Suwałkach.
 
Informacje na temat Elizy M:
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.21.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2367 4.3223
USD 0.00% 3.7660 3.8420
GBP 0.00% 4.9031 5.0021
CHF 0.00% 3.7178 3.7930
20.04.2019

Suzuki SX4 1.9DDIS

Dodaj nowe ogoszenie