21.01.2019

Na Walentynki – muzyka filmowa

data wydarzenia: 17.02.2019

Warto odwiedzić Filharmonię Suwałk podczas Koncertu Walentynkowego. Program przypadnie do gustu nie tylko zakochanym, ale również fanom muzyki filmowej. Znakomity pianista Maksym Rzemiński z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą K.J. Kozakiewicza zagra utwory ze znanych filmów, m.in.: Incepcji, Twin Peaks, Zmierzchu, czy Dziecka Rosemary. Uwaga, zmiana terminu. W związku z żałobą narodową po śmierci premiera Jana Olszewskiego koncert odbędzie się w niedzielę.

Niedziela, 17.02.2019, godz. 17:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

 

Bilety: 30 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >> 

UWAGA! W zawiązku z żałobą narodową w dniach 15-16.02.2019 ogłoszoną przez Prezydenta RP, koncert „Muzyka filmowa na walentynki” nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Na koncert zapraszamy 17.02.2019 (niedziela), o godzinie 17.00. Bilety i rezerwacje na 15.02.2019 zachowują ważność.Znakomity pianista Maksym Rzemiński zagra w Suwałkach utwory ze swoich płyt solowych „Inception’ i „Maximus”, a towarzyszyć mu będą muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza. Zabrzmią utwory z takich filmów jak „Incepcja”, „Twin Peaks”, „1900: Człowiek legenda”, „Teoria wszystkiego”, „Dziecko Rosemary”, „Zmierzch”, „Lista Shindlera”, „Dom” czy „Rodzina Połanieckich”, autorstwa sław światowej muzyki filmowej: Hansa Zimmera, Johna Williamsa, Ennio Morricone, Yirumy, Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy, Maxa Richtera, czy Angelo Badalementiego.  

Maksym Rzemiński jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, zdobywcą wielu prestiżowych nagród w kraju i za granicą. Jego solowe płyty „Inception” i „Maximus” z popularną muzyką filmową spotkały się z ciepłym przyjęciem słuchaczy i pochwałami krytyków. Krytycy piszą o nim „wirtuoz obdarzony niebywałą osobowością interpretacyjną, bezpośrednio nawiązujący do chopinowskiej wrażliwości”. Jego grę cechuje głębokie zaangażowanie i niezwykła swoboda wykonawcza, co słychać na przykład w, uważanej za jedną z najlepszych, interpretacji „Kołysanki Rosemary”. Sam pianista tak mówi o tym, dlaczego muzyka filmowa tak go fascynuje: 

Muzyka filmowa, nierozerwalnie związana z obrazem, pisana na życzenie reżysera, staje się czasem osobną sferą sztuki. Piękno linii melodycznych, wysnutych z marzeń i tęsknot, przeplatanych ze sobą i nakładających się jedna na drugą, głębia struktur harmonicznych, wprowadzają niekiedy słuchacza w świat nierealny, irracjonalny, świat złudzeń, marzeń… Nie mogłem im się oprzeć…
Podczas koncertu usłyszymy:

Reincarnated Mozart | Ennio Morricone 
Dom | Waldemar Kazanecki 
Inception | Hans Zimmer 
River Flows in You | Yiruma 
Love Affair | Ennio Morricone 
Shine | David Hirschfelder 
The Theory of Everything | Johann Johannson 
Bella’s Lullaby | Carter Burwell 
Twin Peaks | Angelo Badalamenti 
Smuga cienia | Wojciech Kilar 
Bilans Kwartalny | Wojciech Kilar 
Rodzina Połanieckich | Wojciech Kilar 
Chi Mai | Ennio Morricone 
Kiss the Rain | Yiruma 
Lista Schindlera | John Williams 
Arrival | Max Richter 
Rosemary’s Baby | Krzysztof Komeda 
Czas koncertu: około 60 minut


Maksym Rzemiński ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Kielcach w klasie fortepianu prof. Janiny Woźniak. Edukację kontynuował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Marka Koziaka oraz podczas kursu mistrzowskiego na Litwie pod kierunkiem prof. Barbary Hesse-Bukowskiej. Był wielokrotnym stypendystą programów dla wybitnie uzdolnionych. Już jako dziesięciolatek wystąpił z orkiestrą symfoniczną, wykonując koncert fortepianowy Wolfganga Amadeusza Mozarta. Laureat I nagrody konkursu ogólnopolskiego w Koninie, II miejsca na ogólnopolskim konkursie pianistycznym w Olsztynie, II miejsca na ogólnopolskim konkursie pianistycznym w Skarżysku-Kamiennej oraz III miejsca w międzynarodowym konkursie chopinowskim w Niemczech. Jego pierwsza solowa płyta „Inception”, wydana pod patronatem RMF Classic przez firmę fonograficzną DUX, miała premierę w 2015 roku. Jest to album zawierający autorskie aranżacje z repertuaru muzyki filmowej. W ramach promocji płytowej koncertował jako solista z towarzyszeniem Radomskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Macieja Żółtowskiego, Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka oraz z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza. W kwietniu 2015 roku wystąpił w Filharmonii Berlińskiej. W grudniu 2017 r. został wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W 2018 r. powstał nowy album z muzyką filmową „Maximus”. Tym razem pianista zaprosił do współpracy Radomską Orkiestrę Kameralną. Całość poprowadził maestro Dawid Runtz. Albumy „Inception”i „Maximus” otrzymały patronat RMF Classic. 

http://soksuwalki.eu/na-walentynki-muzyka-filmowa/

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.07% 4.2394 4.3250
USD 0.21% 3.8001 3.8769
GBP 0.61% 4.9375 5.0373
CHF 0.05% 3.8573 3.9353
22.10.2019

Sprzedam działke

Dodaj nowe ogoszenie