28.12.2016

Zanurz się „W Głębi”. „Las” w GSW Chłodna

data wydarzenia: 13.01.2017

Wystawa jest odsłoną projektu „W Głębi”, prezentującego dwie różne postawy artystyczne wobec natury. Ciekawe jest zderzenie subiektywnych spostrzeżeń autorek zapisanych w obrazach. Indywidualny filtr osobowości i doświadczeń sprawia, że łatwiej nam zagłębić się w abstrakcyjne i rytmiczne wyobrażenie lasu, a w rzeczywistości – odbyć podróż w głąb siebie.

Piątek, 13.01.2017, godz. 17.00 – wernisaż
GSW Chłodna 20, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | wystawa czynna do 24.02.2017 

Obserwując rzeczywistość dostrzegamy naturę zjawisk i rzeczy, ale nie w sposób obiektywny, właściwy nauce, tylko poprzez filtr własnych osobowości i doświadczeń. Spostrzeżenia, zapisane w obrazie, stają się podróżą w głąb siebie. Projekt „W Głębi” jest prezentacją dwóch różnych postaw artystycznych wobec natury. Koncepcja powstała w 2013 roku w wyniku wielogodzinnych rozmów i wspólnej pracy dwóch malarek: Karoliny Jarosławskiej i Klaudii Ka. Początkowo powstał on jako wspólna wystawa, szybko jednak stał się czymś więcej: dialogiem artystycznym.

Prezentacja LAS to kolejna odsłona tego projektu. Tym razem wystawa prezentowana jest w formie instalacji malarskiej skonstruowanej z prac przedstawiających las i zamieszkujące go istoty. Karolina Jarosławska skupia się na budowie przestrzeni poprzez wykorzystanie płaszczyzn plam barwnych i uproszczonych form drzew, ściany lasu, kory drzewa czy powierzchni zbiorników wodnych.

Klaudia Ka operuje detalem opierając swoje przedstawienia na wizerunkach ludzi i zwierząt. Las stanowi tło, ale jest też tematem powracającym w studiach kawałków drewna znalezionych w poszyciu. Wspólna aranżacja elementów projektu jest wprowadzeniem widza w przestrzeń lasu, a podróż w głąb przyrody jest dla obu autorek uniwersalną podróżą w głąb siebie w poszukiwaniu własnej natury.

Strona projektu: www.depth.pl

 Karolina Jarosławska

Malarka, urodzona w 1977 r. w Białymstoku. W 2001 r. ukończyła Uniwersytet Gdański, w 2007 r. Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Głównym tematem jej prac jest natura. Artystka bierze udział w wystawach w kraju i za granicą, organizuje oraz bierze udział w licznych wydarzeniach artystycznych. Zajmuje się edukacją kulturalną.

Więcej: www.karolinajaroslawska.blogspot.com

Klaudia Ka

Malarka urodzona w 1984 roku w Warszawie gdzie mieszka i pracuje. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie w 2008 roku. Stypendystka EAS i MEN. W latach 2008-2014 wzięła udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. W 2015 roku brała udział w rezydencji artystycznej w Indiach i festiwalu KUNST OFFEN w Niemczech. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Europie i USA. Poza malarstwem zajmuje się grafiką i animacją, a wraz ze Stowarzyszeniem Hokuspokus organizacją wydarzeń kulturalnych.

Więcej: www.klaudiaka.art.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
22.04.2018

Fachowcy budowlani

Dodaj nowe ogoszenie