09.01.2019

Strażackie Oscary

Ruszyła trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY, organizowana przez największą organizację pożytku publicznego w naszym kraju – Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika "Strażak".

Poprzednie edycje konkursu odbiły się szerokim echem nie tylko wśród strażaków-ochotników, ale także organizacji z nimi współpracujących.

Obie wcześniejsze edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Łącznie w I i II edycji wpłynęło 631 zgłoszeń z całej Polski. Kapituła Konkursowa nominowała do nagrody FLORIANA 109 inicjatyw. Podczas uroczystych gal finałowych zwycięzcom wręczono łącznie 38 statuetek FLORIANA.

Konkurs FLORIANY skierowany jest do Ochotniczych Straży Pożarnych i partnerów, z którymi realizują projekty: lokalnych samorządów, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i przedsiębiorców. Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integrację środowisk wokół wspólnych przedsięwzięć.

Aby zgłosić zrealizowaną przez OSP prospołeczną inicjatywę wystarczy odwiedzić stronę internetową Konkursu FLORIANY www.floriany.pl, w zakładce KONKURS wybrać REGULAMIN KONKURSU. Po zapoznaniu się z nim, należy kliknąć na podany link do internetowego formularza zgłoszeniowego i wypełnić go.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie zgłoszenia drogą internetową oraz wysłanie formularza razem z dokumentacją zdjęciową tradycyjną pocztą na adres: ul. Oboźna 1, 00-340 Warszawa, z dopiskiem FLORIANY. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 marca 2019 roku.

W ramach współpracy pomiędzy Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP a Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ustanowiono także kategorię specjalną Konkursu FLORIANY „Ratujemy i Uczymy Ratować”, która jest częścią programu edukacyjnego dla szkół podstawowych o tej samej nazwie. Jednostki OSP uczestniczące w programie, które przeprowadzą najwięcej szkoleń z pierwszej pomocy zostaną podczas Gali finałowej nagrodzone przez WOŚP.

Zgłoszenia konkursowe oceniane są przez Kapitułę Konkursową w dwóch grupach: realizowane przez Ochotnicze Straże Pożarne samodzielnie oraz wspólnie z partnerami. Spośród nadesłanych inicjatyw Kapituła Konkursowa wskaże nominowanych do nagrody FLORIANA, którzy zostaną zaproszeni na uroczystą Galę wręczenia statuetek, podczas której zostaną ogłoszeni zwycięzcy.

Wszelkie szczegóły, bieżące informacje, regulamin konkursu oraz elektroniczny formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.floriany.pl w zakładce KONKURS.

 

Źródło: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.26.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.03% 4.2115 4.2965
USD 0.55% 3.6988 3.7736
GBP 0.23% 4.7040 4.7990
CHF 0.14% 3.7940 3.8706
25.06.2019

Obsługa baru

25.06.2019

Sprzątanie

Dodaj nowe ogoszenie