03.01.2017

Baśniowy Szlak Suwalszczyzny nominowany do najlepszych atrakcji turystycznych

Portal o rodzinnych podróżach - Dzieckowpodrozy.pl - opublikował listę TOP 30 rodzinnych atrakcji w Polsce. Wśród nominowanych znalazł się m.in. Baśniowy Szlak Suwalszczyzny. O ostatecznym wyniku Rankingu zdecydują internauci, którzy przy okazji mogą wygrać atrakcyjne nagrody. Głosować można do 28.01. do godz. 22:59 na stronie rankingu Dzieckowpodrozy.pl.

Lista zawiera 30 nominowanych (kolejność alfabetyczna). 10 z największą ilością głosów zostanie zaprezentowanych zostanie w najnowszym wydaniu e-Magazynu Dzieckowpodrozy.pl - Wiosna-Lato 2017. Dodatkowo atrakcja - laureat z największą ilością głosów znajdzie się na okładce wydania Magazynu Dzieckowpodrozy.pl .

Atrakcje dla dzieci - Baśniowy Szlak Suwalszczyzny

Na szlaku znajduje się 7 przystanków zwanych Wioskami Bajek. Rozlokowane są w 7 miejscowościach, a każda z nich ma swoją ciekawą historię i wiele do zaoferowania. Prowadzone są tu zajęcia edukacyjne i animacje, można korzystać z gier, torów przeszkód i placów zabaw, za każdym razem innych. Każdą wioską opiekuje się specjalny przewodnik.

Zaułek Krasnoludków (Suwałki) – wioska urządzona w ogrodzie na zapleczu domu Marii Konopnickiej, dlatego też królują tu postaci z jej bajek, a przede wszystkim krasnoludki na czele z Królem Błystkiem. Razem z nimi po krainie oprowadza nas niania Anusia. Zabiorą nas na poszukiwanie skarbu i opowiedzą o historii Suwałk. Ciekawą atrakcję stanowią olbrzymie pionki – żeby nimi zagrać, trzeba ruszyć nie tylko głową.

Wioska Wesołych Wędrowców (Nowa Wieś) – tutaj można poczuć prawdziwie sielską atmosferę Suwalszczyzny, a całość przypomina nieco skansen. Są tu wiejskie zagrody, Kasina Chata i młyn. Możemy nauczyć się wytwarzać mąkę i łowić ryby. Pomogą nam w tym Jasio Wędrowniczek i Podziomek.

Wioska Darów Lasu (Kopiec) – miejsce położone wśród przepięknej przyrody, w Puszczy Augustowskiej. Spotkamy tu borsuki, łosie, gigantyczne mrówki i pająki. Oprowadzą nas Jagodowy Król i krasnoludek Modraczek.

Wioska Dwóch Mistrzów (Puńsk) – bardzo rozwijające spotkanie z kulturą Litwinów i legendą o królowej jezior. Oprócz świetnej zabawy na placu zabaw możemy też dowiedzieć się wiele na temat języków obcych w labiryncie języków czy na Polanie Słów. Naszym przewodnikiem będzie nadworny kronikarz, Koszałek Opałek.

Wioska Zapomnianych Wojów (Bakałarzewo) – położona w Dolinie Rospudy wioska przybliża nam kulturę Jaćwingów – dawnego ludu wojowników. Aby dostać się do ich grodziska, trzeba przejść linowy tor przeszkód. Dopingować nas będą woje króla Błystka – Mikuła i Pakuła, oraz Pietrzyk.

Dolina Przygód nad Szeszupą (Rutka-Tartak) – tutaj, pośród rzek i jezior, poznamy zwyczaje zamieszkujących te tereny zwierząt – łosia, bobra, dzika, zająca i ptaków. Być może legenda o duszy pokutującej w ciele wilka przypomni nam, że zwierzętom także należy się szacunek. Tor przeszkód i ścieżkę zdrowia pomoże nam pokonać krasnoludek Sikorek.

Miasto Sekretnych Uliczek (Sejny) – wizyta w tej wiosce uzmysłowi nam, jak wiele kultur żyło kiedyś wspólnie na tych ziemiach. Odwiedzimy przedstawicieli mieszkających tu niegdyś narodów i poznamy ich świątynie (synagogę, zbór, bazylikę i molennę). Dowiemy się też, jak powstały Sejny. Po drodze będziemy musieli wykonywać niełatwe zadania. Towarzyszyć nam będą paź króla Błystka, Krężołek, oraz dziadek.

 

Jan Wyganowski, źródło i fot: dzieckowpodrozy.pl

 

 

 

.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.28.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2697 4.3559
USD 0.00% 3.6395 3.7131
GBP 0.00% 4.8744 4.9728
CHF 0.00% 3.6788 3.7532
Dodaj nowe ogoszenie