05.01.2017

Płaska. Chciał wręczyć 5 tys. euro łapówki

Pięć tysięcy euro łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych – taką kwotę oferował funkcjonariuszom Straży Granicznej obywatel Litwy.

We wtorek, 3 stycznia, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Płaskiej na drodze krajowej numer 16 zatrzymali do kontroli opla. Podróżowało nim dwóch obywateli Litwy. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze nabrali podejrzeń, iż kierowca oraz pasażer mogą znajdować się pod wpływem środków odurzających. Przeszukano auto. W nim, w saszetce należącej do kierowcy, funkcjonariusze ujawnili skręty bibułki wypełnione suszem roślinnym nieznanego pochodzenia.

- Mężczyzna w zamian za odstąpienie przez funkcjonariuszy od prowadzenia dalszych czynności służbowych próbował im wręczyć 5 tys. euro. Został zatrzymany. Na miejsce wezwano patrol policji, który za pomocą  testów narkotykowych sprawdził jakiego rodzaju są to środki.  W saszetce znajdowało się ponad 8 gramów marihuany o wartości około 300 złotych – informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowyPodlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Policjanci przebadali również mężczyzn na obecność narkotyków. Jak się okazało pasażer był pod ich wpływem. Kiedy narkotyki przestały działać, złożył wyjaśnienia, po czym został zwolniony. Prokurator Rejonowy w Augustowie kierowcy przedstawił zarzuty próby wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie przez funkcjonariuszy od czynności służbowych oraz za posiadanie marihuany. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia i dobrowolnie poddał karze  roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lat oraz wpłaty poręczenia w wysokości 10 tys. złotych.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.28.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2697 4.3559
USD 0.00% 3.6395 3.7131
GBP 0.00% 4.8744 4.9728
CHF 0.00% 3.6788 3.7532
Dodaj nowe ogoszenie