05.01.2017

Przyszła prawdziwa zima, posypały się kolizje

Tylko przez ostatnie dwa dni na drogach powiatu oleckiego doszło do pięciu kolizji drogowych. W związku z tym Policja apeluje o rozwagę oraz zdjęcie nogi z gazu. Policjanci przypominają także pieszym o zwracanie baczniejszej uwagi na poruszające się pojazdy. Pamiętajmy, że na śliskiej jezdni pojazd nie od razu się zatrzyma!

Dwa zdarzenia drogowe miały miejsce 2 stycznia. Około godz. 12:30 na trasie Olecko – Bakałarzewo kierujący samochodem osobowym marki Citroen na łuku drogi wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i dachował w przydrożnym rowie. Mariusz D. nie odniósł poważniejszych obrażeń, został ukarany mandatem.

Druga kolizja miała miejsce przed godz. 15:00 w miejscowości Giże. Kierująca Hyundaiem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, wpadła w poślizg i wjechała do przydrożnego rowu, gdzie dachowała. Małgorzata S. została pouczona.

W środę natomiast koło Olecka doszło do trzech kolizji. Pierwsza miała miejsce w miejscowości Doliwy.

- Kierująca Fiatem po wyjeździe z zakrętu wpadła w poślizg, straciła panowanie nad pojazdem  i dachowała w przydrożnym rowie. 25-latka została pouczona. Do kolejnego zdarzenia doszło przed 17:00 w miejscowości Kowale Oleckie. Kierowca Audi na śliskiej i oblodzonej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Samochodem podróżowały dwie osoby. Mateusz N. został ukarany mandatem – informuje Justyna Sznel z Komendy Powiatowej Policji w Olecku.  

Ostatnie zdarzenie policjanci odnotowali minionej nocy po godz. 23.00 w miejscowości Gąski. Kierujący samochodem osobowym marki Audi również nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi wpadł w poślizg, po czym wjechał do przydrożnego rowu. 27-latek został pouczony.

W związku z trudnymi warunkami na drogach PAMIĘTAJMY:

- jeźdźmy wolniej, na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża, nawet gdy jest ono wspomagane przez systemy pojazdu;

- zachowujmy bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu;

- korzystajmy z zimowych płynów do spryskiwaczy, pamiętając jednocześnie o ich sprawności. Za niesprawny spryskiwacz kierujący może zostać ukarany mandatem;

- przed rozpoczęciem jazdy koniecznie należy oczyścić szyby oraz światła;

- zwracajmy również szczególną uwagę na pieszych. Także sami piesi powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa - czyli nie przechodzić w niedozwolonych miejscach, uważać przy wchodzeniu na drogę np. zza autobusu i jeśli jest taka możliwość, korzystać z chodników.


udostępnij na fabebook
08.01.2017, 15:50:29

MaXXioR

Czy ktokolwiek z PGK dostal kare za niedopelnienie obowiazkow? Szary Kowalski jak czegos do konca nie zrobi to moze z roboty wyleciec, PGK za nieodsniezone ulice co najwyzej zostanie ukarana pogrozeniem palcem. Przeciez to co sie dzieje na asfalcie w miescie wola o pomste do nieba - wszystkie skrzyzowania oblodzone.

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sonda

W niedzielę, w swoim drugim meczu grupowym mistrzostw świata z Kolumbią reprezentacja Polski

wygra
zremisuje
przegra
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.21.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.34% 4.2632 4.3494
USD 0.71% 3.6877 3.7621
GBP 0.15% 4.8554 4.9534
CHF 0.74% 3.7079 3.7829
Dodaj nowe ogoszenie