02.10.2017

Rafał Czuper srebrnym medalistą Mistrzostw Europy [zdjęcia]

Rafał Czuper z Raczek (na fot. drugi z lewej) został srebrnym medalistą Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych. Mistrzostwa odbyły się w słoweńskim Lasko. Polskę reprezentowało dwudziestu dwóch zawodników. W sumie udało się im zdobyć osiem medali. Złota wywalczyli Natalia Partyka i Patryk Chojnowski, srebra – po zaciętych walkach, Katarzyna Marszał w klasie szóstej, Dorota Bucwał w klasie 1-2, Rafał Czuper w klasie drugiej i Karolina Pęk w dziewiątej. Brązowe krążki trafiły do Rafała Lisa i Krystyny Łysiak.

W finale Czuper przegrał z Colinem Judge z Irlandii. Brąz zdobył Słowak Martin Ludrovski, a tuż za podium znalazł się Jiri Suchenek z Czech.

- Jest bardzo dobrze, zostałem v-ce mistrzem Europy. Czuję lekki niedosyt, ale i tak jestem mega szczęśliwy. Serdecznie dziękuję wszystkim za doping i składane gratulacje. DZIĘKI!!!!! - napisał na swoim facebookowym profilu sportowiec.

Rok temu Rafał Czuper zdobył srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w tenisie stołowym na wózkach w Rio de Janeiro. W zaciętym finale przegrał wtedy 1:3 z Francuzem Fabienem Lamirault. W lipcu został uznany za najlepszego niepełnosprawnego sportowca województwa podlaskiego.

[22.09.2016] Fajerwerki, szampan, gratulacje i autografy. Wielkie powtanie Rafała Czupra w Raczkach [wideo i zdjęcia]