15.07.2019

Rekrutacja na Politechnikę Białostocką. Złóż dokumenty do 17 lipca

Do 17 lipca do godziny 15:00 kandydaci na studia na Politechnice Białostockiej mają czas na złożenie kompletu wymaganych dokumentów i potwierdzenie chęci studiowania na wybranym kierunku. Dokumenty należy dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej na tym wydziale, na którym prowadzony jest kierunek studiów wybrany przez kandydata.

Kolejne listy zakwalifikowanych pojawią się 18 i 23 lipca. Natomiast w dniach 24-25 lipca uczelnia będzie przyjmować podania o przyjęcie na studia w ramach wolnych miejsc. Ostateczną listę osób przyjętych na studia poznamy 29 lipca.

Harmonogram rekrutacji: https://pb.edu.pl/kandydaci/rekrutacja-studia-1-i-2-stopnia/rekrutacja-na-studia-1-stopnia/harmonogram-rekrutacji/

W sumie na studia stacjonarne pierwszego stopnia Politechnika Białostocka przyjmie ponad 2 tysiące studentów. Zarejestrowało się około 4400 kandydatów.

Podobnie jak w latach ubiegłych, prawdziwym hitem wśród kierunków pierwszego stopnia jest informatyka, którą chce studiować około 600 osób. Informatyka, to jednocześnie kierunek z najwyższym limitem miejsc na Politechnice Białostockiej (300), dlatego o miejsce konkurują tu 2 osoby. Natomiast prawie 5 kandydatów walczy o miejsce na kierunku zarządzanie - na 60 oferowanych tu miejsc zapisało się prawie 300 osób.
Duża konkurencja jest także na kierunkach: informatyka i ekonometria, logistyka, gospodarka przestrzenna - ponad 3 chętnych na miejsce.


Z danych Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji Politechniki Białostockiej wynika, że w tegorocznej rekrutacji popularnymi kierunkami były również: mechatronika (2,7 osoby na miejsce), automatyka i robotyka (2,6), budownictwo (2,4), mechanika i budowa maszyn (1,8). Warto dodać, że bardzo dobry wynik w rekrutacji osiągnęło też leśnictwo. Ten kierunek, zarówno na studiach inżynierskich i magisterskich, będzie można od października studiować na kampusie Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejskiej, a nie jak do tej pory w Hajnówce. Przeniesienie zajęć do Białegostoku to duże udogodnienie dla studentów. Warto jednak podkreślić, że studia na tym kierunku mają profil praktyczny, dlatego zajęcia terenowe i część laboratoryjnych odbywać się będą także w lasach i puszczach północno-wschodniej Polski. 


Jakie nowości przygotowała Politechnika Białostocka?

Gospodarowanie zasobami i odpadami - studia stacjonarne inżynierskie na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Absolwenci tego kierunku znajdą pracę w przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej, w firmach wykorzystujących odnawialne zasoby naturalne, w instytucjach i zakładach zajmujących się instalowaniem i eksploatacją urządzeń OZE czy projektujących systemy gospodarowania zasobami i odpadami.

Wydział Inżynierii Zarządzania zaprasza na nowy 3,5-letni kierunek: inżynieria meblarstwa. Absolwenci zdobędą umiejętności związane z praktycznym przygotowaniem i utrzymaniem systemów produkcji mebli. W programie studiów: techniki i technologie meblarskie, właściwości materiałów, podstawy projektowania konstrukcji mebli z wykorzystaniem wspomagania komputerowego, wzornictwo, procesy logistyczne i zarządzanie produkcją z uwzględnieniem jej oddziaływania na środowisko. Dzięki ścisłej współpracy z producentami mebli, w czasie studiów i podczas praktyk w przedsiębiorstwach, nasi studenci będą mogli poznać specyfikę branży meblarskiej. 


Wydział Architektury zaprasza ponownie na studia pierwszego stopnia na kierunku grafika.
 Tu zdobyć można wiedzę z zakresu historii sztuki i tworzenia prac artystycznych. Poznać można różnorodne techniki grafiki, rysunku i malarstwa oraz sztuki tworzenia autorskich ilustracji, projektów wydawniczych, kreatywnych identyfikacji wizualnych i artystycznych animacji.Zainteresowanych studiami niestacjonarnymi informujemy, że rekrutacja na nie rozpocznie się 20 sierpnia, także w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.16.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.40% 4.2771 4.3635
USD 0.69% 3.8641 3.9421
GBP 0.12% 4.8098 4.9070
CHF 0.49% 3.9119 3.9909
16.09.2019

Doradca Klienta

16.09.2019

remont mieszkania

Dodaj nowe ogoszenie