19.06.2017

Reso Suwałki 10,5. Emocjonujące Pogodne Suwałki Team i Suwalska Ćwiartka [wyniki i zdjęcia]

Blisko 400 biegaczy z kilku państw na starcie i wynosząca 20,8 tys. zł pula nagród. Ostatnie konkurencje Suwalskiego Festiwalu Biegów miały pasjonujący przebieg. Padły rekordy, profesjonaliści górowali nad amatorami biegania.

Widzowie imprezy zorganiowanej przez OSiR Suwałki, którzy mimo paskudnej, deszczowej i chłodnej aury przyszli na Plac Marii Konopnickiej, dopingowali głównie członków rodzin i znajomych,  uczestników wyścigu trzyosobowych sztafet – Pogodne Suwałki Team. Na starcie stanęły 22 drużyny. Każdy zawodnik miał do pokonania jedną pętlę – 3,5 kilometra. Rywalizację wygrali zawodowcy z Podlasia Białystok.

Zawodnicy z białostockiej sztafety osiągnęli czas 32 minuty i 28 sekund, a i tak byli wolniejsi od pierwszych dwóch uczestników ćwierćmaratonu. Czołowa piątka Afrykanów z węgierskiej ekipy Benedek Team pobiła ubiegłoroczny rekord trasy. Trzeci na mecie Henry Kemboi uzyskał 0:32:31, a przed rokiem był drugi z czasem 0:33:39.

Dwa lata temu pierwsza edycję Suwalskiej Ćwiartki wygrał ełczanin Michał Smalec. Były zawodnik Pojezierza Suwałki i wicemistrz Polski w maratonie, półmaratonie i biegu na 10 km, w upale przebiegł 10,5 kilometra w 0:34,10.

- Teraz już mniej trenuję, wciągnęła mnie praca menedżera w aptece, już nie ważę 56 kilogramów   – opowiada 37-letni biegacz.

W tym roku Michał Smalec z czasem 0:35:20 zajął 10. miejsce. Najlepszym z Europejczyków był szósty na mecie Przemysław Dąbrowski z Ostrołęki, a najszybszym suwalczaninem Tadeusz Walendykiewicz, który był 18.     Wyprzedziła go m.in. Walentyna Kiliarska z Ukrainy. Najlepsza z kobiet zajęła 13. miejsce w generalnej klasyfikacji.

Nie sklasyfikowanych zostało 35 biegaczy, a zmierzono czasy dla 305 zawodników. Brawa należą się dla wszystkich, a największe dla tych, którzy odważyli się stanąć do rywalizacji pierwszy raz w życiu pokonali dystans ćwierćmaratonu.

Wyniki wszystkich konkurencji Reso Suwałki 10,5 Suwalskiego Festiwalu Biegów

[18.06.2017] Reso Suwałki 10,5 Suwalski Festiwal Biegów. Łowcy nagród wzięli swoje [zdjęcia]

[18.06.2017] Reso Suwałki 10,5 Suwalski Festiwal Biegów. Suwalskie debiuty w strugach deszczu [zdjęcia]

[18.06.2017] Reso Suwałki 10,5 Suwalski Festiwal Biegów. Od pierwszoklasisty do gimnazjalisty [zdjęcia]