08.06.2019

Technik leśnik - nowy kierunek w Zespole Szkół w Dowspudzie

Zespół Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie otwiera nowy kierunek kształcenia – TECHNIK LEŚNIK. To kierunek, na którym uczniowie będą poznawali szczegółowo gatunki drzew i krzewów leśnych, nauczą się obsługiwać maszyny niezbędne w pracy leśnika np. harvestery. Dowiedzą się również w jaki sposób prowadzić gospodarkę leśną i łowiecką oraz jak chronić las przed różnymi zagrożeniami, zarówno ze strony człowieka, jak i zwierząt.

Nowy kierunek umożliwia znalezienie pracy w instytucjach i zakładach zajmujących się gospodarowaniem zasobami leśnymi lub pójście na studia np. na kierunek leśnictwo. Jest to nowa perspektywa dla miłośników lasu oraz przyrody.

- Ponadto Szkoła kształci na wielu kierunkach technicznych, takich jak: technik rolnik, technik hotelarstwa, technik weterynarii, technik hodowca koni, z bardzo dobrymi rezultatami egzaminów zawodowych. Istnieje również możliwość nauki w branżowej szkole zawodowej I stopnia w zawodzie rolnik. Dla uczniów zamiejscowych Zespół Szkół zapewnia miejsce w internacie. Sale lekcyjne są nowocześnie wyposażone. Zajęcia praktyczne odbywają się głównie u pracodawców - informuje Jana Kazimierz Orłowski, dyrektor Zespołu Szkół w Dowspudzie.

Od kilku lat szkoła realizuje projekty unijne. Obecnie trwa projekt „ZAWODOWA DOWSPUDA”, dzięki któremu uczniowie biorą udział w dodatkowych kursach zawodowych, np. kurs na prawo jazdy kat. B, kurs inseminacyjny, chemizacyjny, baristy, kelnerski, kombajnisty, sieczkarni oraz prasy wysokiego zgniotu. Dodatkowo uczniowie wyjadą na płatne staże zawodowe.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.21.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.03% 4.2982 4.3850
USD 0.02% 3.8858 3.9644
GBP 0.11% 4.8557 4.9537
CHF 0.25% 3.9151 3.9941
20.09.2019

Napiszę pracę

Dodaj nowe ogoszenie