03.01.2017

Uwaga kierowcy! Trudne warunki na drogach

Po nocnych opadach śniegu na drogach województwa podlaskiego panują trudne warunki. Jest bardzo ślisko. Dziś rano, na ulicy Bakałarzewskiej w Suwałkach doszło do zderzenia trzech aut. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Droga w miejscu zdarzenia była przez jakiś nieprzejezdna, ale jak informuje dyżurny suwalskiej straży pożarnej - ruch odbywa się już bez przeszkód.

Nawierzchnia pod warstwą białego puchu jest bardzo śliska. Bardzo łatwo wpaść w poślizg. Zdecydowana większość kierowców zdjęła nogę z gazu. Suwalscy strażacy nie odnotowali innych zdarzeń drogowych. Bardzo spokojnie jest również na drogach powiatu augustowskiego.

- Ani w nocy, ani do tej pory (godz. 10.30) nie wyjeżdżaliśmy do żadnych kolizji, ani połamanych drzew – mówi dyżurny straży pożarnej z Augustowa.

Z jezdni i chodników śnieg usuwają pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach.

- Na ulice wyjechał cały sprzęt, którym dysponujemy. Wszystkie pługopiaskarki i traktory. Pracują również brygady ręczne. Pracownicy Zarządu odśnieżają głównie przejścia dla pieszych i wiaty przystankowe, tak aby można było do niech bez problemów dotrzeć – mówi dyżurny Akcji Zimowej z Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach.

Jak informują synoptycy, podobna pogoda czeka nas również jutro. W środę temperatura odczuwalna wyniesie od 0 do 1 stopnia Celsjusza. Możliwe opady śniegu i śniegu z deszczem. W czwartek dużo zimniej. W nocy termometry wskażą -9 stopni Celsjusza. W piątek w dzień słupek rtęci spadnie do nawet – 12, a w nocy do – 14 stopni Celsjusza. Jeszcze zimniej będzie w sobotę - – 12 w dzień i – 17 w nocy.

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sonda

W niedzielę, w swoim drugim meczu grupowym mistrzostw świata z Kolumbią reprezentacja Polski

wygra
zremisuje
przegra
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.21.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.34% 4.2632 4.3494
USD 0.71% 3.6877 3.7621
GBP 0.15% 4.8554 4.9534
CHF 0.74% 3.7079 3.7829
Dodaj nowe ogoszenie