25.02.2019

Jazzowe standardy w Tłusty Czwartek. Konkurs

Już za kilka dni Tłusty Czwartek, a jeśli Tłusty Czwartek, to koncert Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna! Zabrzmią przeboje muzyki klasycznej, jak „Taniec z szablami” Chaczaturiana, i znane standardy jazzowe, m.in. nieśmiertelny „Summertime” Gershwina. Gośćmi Kapeli będą wokaliści Roksana Maria Maciejczuk i Michał Sowul oraz Daniel Walisiewicz na flecie i Piotr Skowroński na akordeonie.

Czwartek, 28.02.2019, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 20 zł w kasie SOK 
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca.

Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna zagra w składzie: Krzysztof Krzesicki (fortepian, kapelmistrz), Beata Chudecka (skrzypce), Adam Marszałek (skrzypce), Bartosz Drzemicki (trąbka), Olgierd Smokowski (klarnet), Urszula Murawko (instrumenty perkusyjne) i Mateusz Waraksa (kontrabas). Zabrzmią przeboje muzyki klasycznej, jak „Taniec z szablami” Chaczaturiana, i znane utwory wokalne, m.in. nieśmiertelny „Summertime” Gershwina. Muzycy zagrają także rumbę Tico-Tico i inne lubiane hity idealnie pasujące do karnawału. Kapeli towarzyszyć będą Goście Specjalni koncertu: znakomici wokaliści Roksana Maria Maciejczuk (sopran) i Michał Sowul, flecista Daniel Walisiewicz i Piotr Skowroński, wirtuoz akordeonu.

W programie przeboje muzyki klasycznej, standardy jazzowe, melodie w klimacie karnawałowym oraz znane utwory wokalne, m.in.:

Taniec z szablami (A. Chaczaturian),
Lot trzmiela (A. Rimsky-Korsakow),
Take Five (P. Desmond),
rumba Tico-Tico, 
Summertime (G. Gershwin),
Gdzie mieszka miłość (czardasz z operetki „Hrabina Marica”, I. Kálmán),
Między ciszą a ciszą (G. Turnau),
Let it be (The Beatles),
w aranżacjach Krzysztofa Krzesickiego.


Roksana Maria Maciejczuk – suwalczanka, absolwentka klasy fortepianu suwalskiej PSM I i II st. oraz uczennica drugiej klasy śpiewu solowego Marleny Borowskiej, solistka ZPiT Suwalszczyzna. Laureatka I miejsca oraz Nagrody Specjalnej Prezydenta Suwałk dla Najlepszego Głosu Żeńskiego na I Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. prof. H. Słonickiej w Suwałkach (2018),  I nagrody na III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie (2018), a z ZPiT Suwalszczyzna – Grand Prix Festiwalu Tetri Tolia w Batumi w Gruzji (2018). Stypendystka Dyrektora CEA w Warszawie (MKiDN) za osiągnięcia konkursowe, działalność koncertową i wyniki w nauce oraz Marszałka województwa podlaskiego dla uczniów utalentowanych artystycznie. 

Piotr Skowroński – wirtuoz akordeonu, laureat wielu prestiżowych festiwali akordeonowych w Polsce i za granicą. Absolwent Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Swoje umiejętności szkolił pod okiem światowej klasy pedagogów. Uchodzi za jednego z czołowych akordeonistów młodego pokolenia w Polsce. Koncertował na scenach Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Nova w Bydgoszczy, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, w gdańskim Ratuszu i na Zamku w Malborku, a także w Danii, Francji, Niemczech, na Litwie i Łotwie. 

Michał Sowul – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej 1 i 2 stopnia w Suwałkach w sekcji perkusji. Były wokalista zespołu Noxes, tenor w Suwałki Gospel Choir, wokalista zespołu Piano Blues Band. 

http://soksuwalki.eu/tlusty-czwartek-z-kapela-zpit-suwalszczyzna-po-raz-siodmy/

 

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać dwa bilety na ten koncert. Więcej informacji w zakładce KONKURS DNIA.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.16% 4.2120 4.2970
USD 0.31% 3.7494 3.8252
GBP 0.11% 4.6987 4.7937
CHF 0.30% 3.8209 3.8981
Dodaj nowe ogoszenie