01.03.2019

Kontrolowali od popołudnia do północy. Wspólne działania kilku służb [zdjęcia]

Kontrola stanu trzeźwości ponad 480 kierowców, wyeliminowanie z ruchu dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu, ujawnienie 49 wykroczeń - to tylko część rezultatów wzmożonych kontroli suwalskich policjantów i współdziałających z nimi funkcjonariuszy Urzędu Celno - Skarbowego Oddział w Suwałkach, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego Oddział w Suwałkach oraz Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Oddziału Zamiejscowego w Rutce - Tartak.

Suwalscy policjanci, funkcjonariusze Służby Celnej, Straży Granicznej i ITD przeprowadzili wczoraj kolejne wspólne działania. Tym razem zorganizowano punkty kontrolno - blokadowe w Suwałkach przy ulicy Utrata i Bakałarzewskiej, od 16.00 do północy.

- Mundurowi skontrolowali 99 pojazdów, w tym 31 ciężarowych. Ujawnili 49 wykroczeń. Przewinienia kierowców polegały głównie na przekraczaniu dozwolonej prędkości, a pieszych - na przechodzeniu jezdni w miejscach niedozwolonych. Ponadto mundurowi przeprowadzili ponad 480 kontroli stanu trzeźwości kierowców. Niestety, dwóch z nich zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Około godziny 17.30 w Suwałkach, przy ulicy Staniszewskiego policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Badanie stanu trzeźwości 40- latka siedzącego za kierownicą wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców "wpadł w ręce" mundurowych około godziny 19.00 w Suwałkach, przy ulicy Bakałarzewskiej. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości 31- latka, siedzącego za kierownicą volkwagena, wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w jego organizmie - informuje Komenda Miejska Policji w Suwałkach.

Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy, a ich dalszym losem zajmie się sąd. Ponadto funkcjonariusze zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów oraz ich legalność, a także na przewożony ładunek. Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
19.07.2019

Zatrudnię

19.07.2019

Sprzedam działke

Dodaj nowe ogoszenie