12.04.2019

Można już szykować przebrania i szpilki. Bieg Miss Run w tym roku w Dniu Matki

„Suwałki Miss Run” to wydarzenie, które od pięciu lat jest stałym punktem kalendarza imprez biegowych organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Bieg, który odbędzie się 26 maja nad zalewem Arkadia w Suwałkach, jak sama nazwa wskazuje - jest skierowany wyłącznie do Pań i początkowo związany był z obchodami Dnia Kobiet. Natomiast tegoroczna edycja odbędzie się w równie szczególnym dniu – Dniu Matki.

Zmiana terminu wydarzenia była podyktowana m.in. niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi podczas pierwotnego terminu oraz chęcią umożliwienia Paniom zaprezentowania się w iście wiosennych przebraniach podczas udziału w biegu. Organizatorzy nie zrezygnowali jednak z najważniejszego przesłanie wydarzenia – docenienia Pań w dniu ich święta.

Podczas tegorocznej edycji zmianie uległa również formuła wydarzenia. Punktem kulminacyjnym dnia będzie bieg wokół Zalewu Arkadia – na zmienionym dystansie około 5 km. Dodatkowymi atrakcjami będą na pewno “Bieg w szpilkach” na dystansie 100 m, wybory Suwałki Miss Fashion Run 2019 oraz Suwałki Miss Foto 2019. W obu tych kategoriach zostaną nagrodzone po trzy uczestniczki wybrane przez specjalną komisję. Dodatkowo na zakończenie imprezy obędzie się losowanie atrakcyjnych nagród wśród Pań – uczestniczek, które pokonają dystans 5 km.

W tym roku bieg będzie miał charakter charytatywny – opłaty za udział w wydarzeniu zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej Bajka w Suwałkach. Środki zebrane podczas biegu zostaną przeznaczone na remont kolejnej części budynku przy ul. Paca 4 w Suwałkach. Nowo remontowana szkoła na Paca ma mieć 400 m2 i „Bajka” wciąż potrzebuje pomocy, aby można było dokończyć prace. Warto podkreślić, że NTSP Bajka jest placówką bezpłatną – od rodziców dzieci nie są pobierane żadne opłaty. W tej chwili szkoła utrzymuje się przede wszystkim z dotacji oświatowej, którą w całości przeznaczono na opłacanie nauczycieli i terapeutów oraz utrzymanie obecnego budynku. Wszystkie zadania szkoła realizuje z dotacji, projektów, darowizn i pracy wolontariuszy.

Szczegółowe informacje oraz aktualizacje dotyczące nagród i uczestnictwa na dedykowanym wydarzeniu na facebooku Suwałki Miss Run 2019.

Zapisy do biegów na www.datasport.pl lub w biurze zawodów w dniu imprezy w godzinach 12:30 – 13:30 (pod warunkiem dostępności miejsc). Szczegółowe informacje na stronie www.osir.suwalki.pl/wydarzenia.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.25.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.18% 4.2450 4.3308
USD 0.51% 3.7862 3.8626
GBP 0.15% 4.9055 5.0047
CHF 0.29% 3.7073 3.7821
Dodaj nowe ogoszenie