25.02.2019

Od ul. Mickiewicza do starej łaźni. Umowa na wykonanie kolejnej części bulwarów podpisana

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk ze Skarbnikiem Wiesławem Stelmachem podpisali w poniedziałek (25 lutego) umowę na realizację kolejnego etapu budowy suwalskich bulwarów. Inwestycję wartą blisko 4,8 mln zł wykona Zakład Ogólnobudowlany Stankiewicz z Suwałk. Prace zakończą się w maju przyszłego roku. Całe bulwary będą zagospodarowane do końca 2020 roku.

Jest to już czwarty etap związany z realizacją bulwarów. Pierwszy z  nich czyli budowa ul. Andrzeja Wajdy zakończył się rok temu. W tym roku zakończy się warta ponad 8 mln rewitalizacja łaźni, gdzie powstanie galeria, kawiarnia oraz miejsce gdzie będzie można wypożyczać sprzęt rekreacyjny.

Do końca października augustowska firma Ekodrom za 3,1 mln zł wykona  następujące roboty budowlane: regulację brzegów rzeki z umocnieniem podstawy skarp na odcinku od ul. Mickiewicza do Wojska Polskiego, nabrzeże rekreacyjne i slip dla kajaków, przepławkę dla ryb i remont jazu, kładkę dla pieszych i rowerów.

Podpisana dziś umowa przewiduje zagospodarowanie terenu od ul. Mickiewicza do budynku łaźni. Powstaną ścieżki spacerowe, zieleń i mała architektura.

Źródło: UM Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
19.07.2019

Zatrudnię

19.07.2019

Sprzedam działke

Dodaj nowe ogoszenie