26.02.2019

Policyjne kontrole. Wszyscy trzeźwi, ale za szybcy

Suwalscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, kontrolowali prędkość z jaką poruszały się pojazdy na drogach powiatu suwalskiego. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry, to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

W niedzielę, od wczesnych godzin rannych, policjanci suwalskiej „drogówki”, na terenie całego powiatu, przeprowadzali kaskadowy pomiar prędkości. Celem tych działań było egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości, głównie na drogach o dużym natężeniu ruchu.

Policjanci skontrolowali w sumie 90 pojazdów. Niestety, prędkość przekroczyło 49 kierowców, w tym 11 samochodów ciężarowych. Mundurowi przypominali uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić niebezpieczne sytuacje, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Ponadto policjanci skontrolowali stan trzeźwość 184 kierujących. Kolejny raz okazało się, ze wszyscy byli trzeźwi.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
19.07.2019

Zatrudnię

19.07.2019

Sprzedam działke

Dodaj nowe ogoszenie