07.08.2019

Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego wystąpi w Suwałkach. Trzeba zgłosić się po wejściówkę

data wydarzenia: 24.08.2019

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Suwalskim Ośrodku Kultury, uświetniając trzydniowe obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Suwałki. Koncert "Z polską pieśnią i tańcem przez wieki", który odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia w Sali im. Andrzeja Wajdy, to niezwykła, chwytająca za serce i porywająca podróż w czasie po historii, po chwalebnych i trudnych momentach naszego kraju.

Usłyszymy polskie pieśni, które pretendowały do roli hymnu narodowego, pieśni uroczyste, o głębokiej wymowie i roli, pieśni "stojące na straży pamiątek kościoła" od czasów najdawniejszych - od Bogurodzicy po czasy współczesne. Są one jednocześnie niezaprzeczalnym świadectwem historii polskiego narodu, a przed laty podtrzymywały bojowego ducha, krzepiły i przypominały najlepsze czasy kraju, dodawały sił, jednoczyły i umacniały, pozwalając zachować tożsamość.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego to największa instytucja artystyczna sił zbrojnych RP wywodząca się z Teatru Żołnierza 2. Dywizji Piechoty im. Henryka Dąbrowskiego. Od ponad 60 lat z powodzeniem ukazuje bogactwo kultury narodowej i kultywuje chwałę oręża polskiego wykorzystując muzykę, taniec i śpiew. W swoim repertuarze Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego posiada przedstawienia i widowiska popularyzujące tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego - promieniujące patriotyzmem, pełne rozmachu realizacje, wzbogacane polskimi tańcami narodowymi i ludowymi, historycznymi kostiumami i rekwizytami.

Na koncert obowiązują nieodpłatne wejściówki dostępne w kasie Suwalskiego Ośrodka Kultury. Z uwagi na duże zainteresowanie koncertem oraz ograniczoną liczbę dostępnych miejsc jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwie wejściówki.

W ramach uroczystości Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza również na wernisaż wystawy "Niepodległe Suwałki w filatelistyce i numizmatyce" (Galeria Foyer, 23.08, godz. 18.00) oraz potańcówkę "Wszystkie tańce świata" (zalew Arkadia, 25.09, godz. 18.00).

Szczegółowy program miejskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Suwałki można znaleźć na plakatach oraz

stronach organizatorów, m.in. www.um.suwalki.eu i www.soksuwalki.eu


Zdjęcia: Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, foto: Grzegorz Sujkowski
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.09.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2334 4.3190
USD 0.00% 3.8139 3.8909
GBP 0.00% 5.0153 5.1167
CHF 0.00% 3.8561 3.9341
Dodaj nowe ogoszenie