07.03.2019

Są pomysłowi, kreatywni i robią wiele dobrego. Nietypowa olimpiada w ZS nr 4 [fotorelacja]

Suwalska młodzież nie tylko bierze udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, ale też od kilku lat coraz aktywniej i coraz bardziej licznie angażuje się w olimpiadę „Zwolnieni z Teorii”. „Zwolnieni z Teorii” to platforma, program dla studentów i licealistów zachęcający do tworzenia własnych projektów społecznych.

Młodzież tworzy grupę, wymyśla prospołeczne działania, realizuje je i opisuje. Jeśli uda się im przeprowadzić wszystko zgodnie z planem, grupa otrzymuje specjalny certyfikat. Jest on ceniony przez pracodawców, ponieważ świadczy o przedsiębiorczości, umiejętności pracy w zespole, rozeznaniu w potrzebach lokalnej społeczności, empatii i wielu innych cenionych na rynku pracy cechach. Nagrody w finale olimpiady wręczają najważniejsze osoby w państwie. W przeszłości młodzież nagradzał m.in. prezydent Bronisław Komorowski, Mateusz Morawiecki, Jarosław Gowin.

W tym roku szkolnym W Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii w Suwałkach bierze udział grupa uczniów III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi – uczniowie zorganizowali koncert na rzecz Szkoły „Bajka” w Suwałkach oraz – od pięciu lat, młodzież z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach. Grupa dziewcząt przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Suwałkach realizowała projekt BookSmile, w ramach którego zdobyły kilkadziesiąt pozycji książkowych od kilku wydawnictw i odwiedzały z tymi książkami przedszkola, szkoły, a nawet szpital. Zachęcały do czytania, przeprowadzały konkursy, a 2 marca zorganizowały specjalną imprezę czytelniczą w Bibliotece. Do kilku punktów w mieście można też było przynosić zabawki i maskotki, które mają umilać dzieciom transport w karetce. Akcję "Pogotomiś" także zorganizowały uczennice Zespołu Szkół nr 4.

Natomiast w środę zakończył się inny projekt „Cross The Line!". Uczennice popularnego "Ekonomiaka" zaprosiły do szkoły znane osoby niepełnosprawne z naszego regionu. Osoby, które doskonale radzą sobie w życiu, osiągnęły sukces i nie poddają się pomimo trudności. Gościem spotkania był Tomasz Naruszewicz, wójt Gminy Bakałarzewo, który w wyniku bardzo ciężkiej choroby stracił nogę oraz Mateusz Żukowski ze Szkoły Podstawowej nr 11, który pomimo tego, iż porusza się na wózku - osiąga sukcesy sportowe.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.24.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.18% 4.2450 4.3308
USD 0.51% 3.7862 3.8626
GBP 0.15% 4.9055 5.0047
CHF 0.29% 3.7073 3.7821
Dodaj nowe ogoszenie