18.02.2019

Sukces suwalskiej Radości w Białymstoku [zdjęcia]

Studio Tańca Radość prowadzone w Suwalskim Ośrodku Kultury przez Irynę Popovą odniosło sukces podczas Karnawał Dane Fest w Białymstoku. Zajęło pierwsze miejsce w kategorii „taniec sceniczny do 11 lat”.

Radość zaprezentowała przebojową i pełną barw choreografię, z wieloma skomplikowanymi tanecznymi elementami. jury w składzie Magdalena Brzozowska, Dariusz Bujnowski, Grzegorz Kuciak i Anna Tomczak doceniło występ grupy Iryny Popovej i przyznało jej pierwszą lokatę w swojej kategorii.

Studio Tańca RADOŚĆ działa od 2015 roku pod kierunkiem Iryny Popovej, znakomitego pedagoga tańca i choreografa z Doniecka, absolwentki choreografii na Uniwersytecie Humanistycznym w Sanki Petersburgu. W Suwalskim Ośrodku Kultury zajmuje się prowadzeniem stałych zajęć oraz warsztatów tanecznych, tworzy choreografię i spektakle muzyczno-taneczne. W 2011 roku została uhonorowana odznaczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Za zasługi dla kultury polskiej”.

Studio tańca RADOŚĆ tworzą cztery grupy dziecięco-młodzieżowe w wieku 4-14 lat.

Podczas zajęć poznają techniki baletu, akrobatyki artystycznej, podstawy tańca nowoczesnego, przygotowujące do tworzenia etiud i układów tanecznych oraz pełnowymiarowych widowisk muzyczno- tanecznych.

Tancerze ze Studia Tańca Radość w 2018 roku podbili grecki Festiwal NEOS MARMARAS k/ Salonik, skąd przywieźli nagrodę za zdobycie I miejsca, nagrodę główną za najlepsze kostiumy, dla solisty, solistki oraz nagrodę publiczności.Aktywnie włączają się też w prezentacje artystyczne o charakterze interdyscyplinarnym realizowane przez Suwalski Ośrodek Kultury, takie jak widowiska taneczno muzyczne „Alicja w Krainie Czarów” oraz spektakl teatralno-taneczno-muzyczny „Zuzia i przyjaciele” i ,,Doktorek Honorek”.

Biorą udział w wydarzeniach miejskich o charakterze kulturalnym, sportowym i społecznym, uatrakcyjniają występami artystycznymi mistrzostwa Polski w LA, galę Zdolnego Ucznia, miejskie obchody Dnia Dziecka, Jarmark Kamedulski. Występowali jako goście specjalni na festiwalu w litewskich Kibartach.

 

Zdjęcia: Anna Wałecka-Chamiuk

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.22.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.16% 4.2120 4.2970
USD 0.31% 3.7494 3.8252
GBP 0.11% 4.6987 4.7937
CHF 0.30% 3.8209 3.8981
Dodaj nowe ogoszenie