13.08.2019

Suwałki. Kolejna osoba zatrzymana za nielegalny przewóz i składowanie odpadów

Suwalscy policjanci, wspólnie z innymi służbami, nieustannie prowadzą walkę z procederem nielegalnego przewożenia i składowania odpadów. Tym razem policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, zatrzymali 48-latka.

Śmieci pozostawiane były i zakopywane na jednej ze żwirowni na Suwalszczyźnie. Zatrzymany usłyszy zarzuty, a jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na jednej ze żwirowni na Suwalszczyźnie są nielegalnie składowane odpady. Wczoraj, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Suwałkach oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska zatrzymali 48-latka podejrzewanego o ten nielegalny proceder.

W trakcie prowadzonego postępowania mundurowi ustalili, że przedstawiciel jednej z firm, zajmujących się transportem ciężarowym, wbrew przepisom wywoził odpady komunalne, pochodzące z gospodarstw domowych na jedną ze żwirowni na Suwalszczyźnie. Tam śmieci były zasypywane żwirem. Zatrzymany usłyszy zarzuty i zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. Czynności w sprawie trwają, a śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali pięć innych osób związanych z tą sprawą. Wszystkie usłyszały zarzut nielegalnego składowania odpadów. Grozi im do pięciu lat więzienia. Prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt dla podejrzanych, ale sąd uznał, iż "wystarczy" poręczenie majątkowe w wysokości 50 i 60 tysięcy złotych. Podejrzani wpłacili pieniądze i opuścili areszt. Trójak pozostalych została objęta policyjnym dozorem.

Wszystko wskazuje na to, iż zasypywanie śmieci na opuszczonej żwirowni trwało przez jakiś czas. Jak długo i jakie konkretnie przyniosło to skutki dla środowiska ocenią specjaliści. 

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.09.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2334 4.3190
USD 0.00% 3.8139 3.8909
GBP 0.00% 5.0153 5.1167
CHF 0.00% 3.8561 3.9341
Dodaj nowe ogoszenie