26.02.2019

Suwalska Kamena. Pijany ojciec z małymi dziećmi

Suwalscy dzielnicowi zatrzymali pijanego ojca, który opiekował się trzyletnią córeczką i pięciomiesięcznym synkiem. Mężczyzna miał niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzieci trafiły do szpitala, a nieodpowiedzialny rodzic noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz sprawą rodziny zajmie się sąd.

Dyżurny suwalskiej Policji, w sobotę około godziny 19.30, otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na Osiedlu Kamena w Suwałkach, najprawdopodobniej pijani rodzice opiekują się dziećmi. Na miejsce natychmiast zostali wysłani dzielnicowi.

- Okazało się, że drzwi do wskazanego mieszkania nie były zamknięte. Brakowało w nich nawet klamki. Kiedy mundurowi weszli do środka, zauważyli ogólny nieporządek, liczne ślady spożywania alkoholu, a w powietrzu unosił się gęsty dym tytoniowy. Na podłodze w korytarzu porozrzucane były kawałki stłuczonego szkła, a po mieszkaniu boso chodziła mała dziewczynka. W kuchni dzielnicowi zastali mężczyznę, który poruszał się chwiejnym krokiem, a na rękach trzymał niemowlę. Od 56- latka była wyczuwalna silna woń alkoholu. Dzieci płakały, były brudne i wyglądały na zaniedbane - informuje suwalska policja.

Policjanci ustalili, że mężczyzna, przebywający w mieszkaniu, to ojciec trzyletniej dziewczynki i pięciomiesięcznego chłopca. Na miejsce interwencji wezwano załogę pogotowia, która zabrała dzieci do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego rodzica, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało niemalże 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna noc spędził trzeźwiejąc w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Teraz sprawą rodziny zajmie się sąd.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.25.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.08% 4.2486 4.3344
USD 0.27% 3.7965 3.8731
GBP 0.21% 4.9156 5.0150
CHF 0.57% 3.7283 3.8037
Dodaj nowe ogoszenie