03.11.2013

Z poddasza na parter

Codzienna wspinaczka do mieszkania na trzecim piętrze, była dla starszej i niepełnosprawnej kobiety zbyt dużym wyzwaniem. Dlatego 79-latka zwróciła się do Ratusza z prośbą o możliwość zamiany lokalu na inny, położony na parterze. Radni wyrazili zgodę na tę transakcję.

Kamienica przy Kościuszki 26 znajduje się w sąsiedztwie budynku w którym do niedawna funkcjonowało kino. Nieruchomość ma trzy kondygnacje z których ostatnia stanowi poddasze. Właśnie tam mieszka 79-letnia Wanda Prymaka. Kobieta uskarża się nie tylko na wiek, ale i na niepełnosprawność. Podróże po schodach do i z mieszkania to dla niej nie lada wysiłek.

Suwalczanka zdecydowała się jednak zmienić swoją sytuację. Zwróciła się z prośbą o zamianę lokali mieszkalnych. Aby stało się to możliwe, niezbędne było by kobieta przekazała miastu nieruchomości na trzecim piętrze, którego jest właścicielem. W zamian Urząd Miejski umożliwiłby jej dożywotnie korzystanie z komunalnego lokalu mieszkalnego położonego na parterze.

Nad problemem w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej pochyli się suwalscy radni. - Swój wniosek Wanda Prymaka uzasadnia wiekiem i niepełnosprawności - tłumaczył samorządowcom Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk. Uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przyjęcie nieruchomości od osoby fizycznej poparli jednogłośnie wszyscy obecni  radni.

Zmiana mieszkań spowodowała również zmiany w strukturze własnościowej budynku. Dotychczas lokal należący do kobiety był jedynym mieszkaniem własnościowym. Pozostałe sześć należy do suwalskiego Urzędu Miejskiego. - Wyrażając zgodę na zamianę likwidujemy małą wspólnotę mieszkaniową - wyjaśniał Kurzyna. Po przejęciu lokalu, budynek będzie w całości stanowił mienie komunalne.

(mkapu)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.06.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.09% 4.2349 4.3205
USD 0.27% 3.8144 3.8914
GBP 0.48% 4.9946 5.0956
CHF 0.27% 3.8637 3.9417
06.12.2019

Kelner w Hiszpanii

Dodaj nowe ogoszenie