29.10.2018

Badminton. 3MAJ się Michał

Na półtora miesiąca, jeśli nie dłużej z treningu i gry wyłączony został Michał Sobolewski, badmintonista SKB, aktualny wicemistrz Polski w grze podwójnej (z Adamem Szolcem) młodzieżowców, zawodnik obrońcy tytułu Drużynowego Mistrza Polski seniorów, który w niedzielnym meczu ekstraklasy z UKS AB Warszawa w trzecim secie pojedynku z Michałem Suskim uległ kontuzji i musiał skreczować.

Pierwsza diagnoza brzmiała pęknięcie kości strzałkowej lewej nogi. Potwierdziło to badanie USG przeprowadzone w poniedziałek w suwalskim szpitalu.

- Wyskoczyłem do forhendu, a kiedy po uderzeniu lotki spadłem na parkiet poczułem potworny ból w lewej nodze – opowiada Michał. - Z hali trafiłem do białostockiego szpitala i chociaż zwijałem się z bólu na wizytę u lekarza musiałem czekać kilka godzin. Prosiłem o jakieś środki przeciwbólowe, ale nie dostałem nic. Prześwietlenie, zdaniem białostockiego lekarza, nie wykazało złamania i zostałem odesłany do domu. W poniedziałek, już w Suwałkach przeszedłem badanie na USG. Jak się okazało mam pęknięty staw skokowy i zerwane włókna stawu kolanowego. Oznacza to miesiąc, a wliczając rehabilitację nawet dłuższą przerwę w treningach. Cóż, muszę się z tym pogodzić, cierpliwie realizować zalecenia lekarzy, a później rehabilitantów. Po cichu liczę, że w połowie grudnia wyjdę ponownie kort, ale na powrót do formy w jakiej byłem jeszcze w niedzielę będę musiał ciężko popracować. Jestem jednak dobrej myśli, wierzę że na najważniejsze mecze ekstraklasy będę już do dyspozycji trenera – mówi Michał.

Te najważniejsze mecze, o których wspomniał Michał to dwie ostanie rundy ekstraklasy zaplanowane na 12-13 i 26-27 stycznia 2019 oraz turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych drużyn, który rozegrany zostanie w Suwałkach w dniach 9-10 lutego 2019. Mamy nadzieję, ze z udziałem Michała.

3MAJ SIĘ MICHAŁ i wracaj na kort!!! 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
19.07.2019

Zatrudnię

19.07.2019

Sprzedam działke

Dodaj nowe ogoszenie