18.02.2019

Badminton. Dwa złota Anastazji Chomicz, brąz Weroniki i Wiktorii na GP J i M

Z trzema medalami, dwoma złotymi Anastazji Chomicz (w singlu i deblu) w rywalizacji U-19 oraz brązowym debla U-15 Wiktoria Pletsiuchowa/Weronika Stankiewicz z rozegranego w Głubczycach turnieju Grand Prix Juniorów i Młodzików wrócili do Suwałk zawodnicy SKB.

Niespełna 17-letnia Anastazja Chomicz nie dała szans starszym o dwa lata rywalkom zarówno w grze pojedynczej, w której w żadnym meczu nie oddała przeciwniczkom więcej niż 14 pkt., jak i w deblu, w którym jej partnerką była Karolina Szubert z Technika Głubczyce. 

Brązowy medal w grze podwójnej w kat. U-15 wywalczyły debiutujące w barwach SKB Wiktoria Pletsiuchowa/Weronika Stankiewicz.

Ta trójka dziewcząt urodzonych na Białorusi, ale mających polskie korzenie dziewcząt od kilku miesięcy mieszka i trenuje w Suwałkach.

Anastazja już zadebiutowała ekstraklasie seniorów w barwach SKB Litpol-Malow i miała swój udział w wywalczeniu przez suwalski zespół drużynowego wicemistrzostwa Polski. Zdaniem fachowców, za rok-dwa to ona może już  być i to na długie lata „królową polskiego damskiego badmintona”. Talent i pracowitość to cechy charakteru także Wiktorii i Weroniki.

Ale grupa młodych Białorusinek trenujących pod okiem Olgi Stankiewicz, mamy Weroniki, to  nie tylko ta trójka, ale też kilka innych dziewczyn, które, po otrzymaniu polskiego obywatelstwa, za kilka lat mogą nadawać ton rywalizacji w kategorii kobiet w Polsce, a być może liczyć się w Europie i na świecie. 

Wyniki zawodników SKB Suwałki

U 19

Gra pojedyncza dziewcząt:

 Anastazja Chomicz

Gr. 5

Sandra Miler (AZSUM łódź) 21-6  21-4

Zuzanna Jankowska(3/4, BENINCA UKS Feniks K-K)  21-12  21-10

ćwierćfinał:

Elizaveta Jakowlewa (Ukraina)  21-10  21-13

półfinał:

Dagmara Pękała (2,Plesbad Pszczyna)  21-6  21-6

FINAŁ: Arina Maruszczak (Ukraina)  21-13  21-14

 

Gra podwójna

Gr. 4

Anastazja Chomicz(SKB)/Karolina Szubert(Technik)

Aleksandra Kiryluk(2,ABRM W-wa)/Aleksandra Radziszewska(Hubal Białystok)  21-8  21-10

Agnieszka Foryta/Zuzanna Lubań(Energa Lubliniec)  21-7  14-21  21-13

Półfinał:

Zuzanna Jankowska(BENINKA UKS Feniks K-K)/Dagmara Pękała(Plesbad Pszczyna)  21-7  21-16

FINAŁ: Paulina Hankieiwcz(1,ABRM W-wa)/Dominika Kwaśnik(BENINCA UKS Feniks K-K)  21-12  21-8

 

Gra mieszana

Kordian Kobylnik(Technik Głubczyce)/Anastazja Chomicz(SKB)

Gr. 6

Wiktor Trecki(2,Unia Bieruń)/Paulina Hankiewicz(ABRM Warszawa)  16-21  16-21

Karol Budny/Zuzanna Jankowska(BENINCA UKS Feniks K-K)  21-18  21-7

Maciej Matusz(Technik)/Dominika Kwaśnik(BENINCA)  20-22  10-21

 

U – 15

Gra pojedyncza chłopców

Dominik Ułanowicz(9/16)

Gr. 8

Mateusz Podkowiński(Hubal)  13-21  18-21

Dawid Serafin(Technik)  21-7  21-6

 

Gra podwójna

Dominik Ułanowicz/Karol Krzych(MMKS K-K)

Gr. 2

Kajetan Barnowski(5/8)/Franciszek Kamiński(ABRM)  22-20  21-19

Bartosz Krajewski(ABRM)/Artur Pruszkowski(AZSWAT Warszawa)  21-0  21-0 walkower

Ćwierćfinał:

Dominik Kwinta(1,UKS KSBad Kraków)/Piotr Liszka(Unia Bieruń)  7-21  7-21

 

Gra pojedyncza dziewcząt

Natalia Lenczewska

Gr. 2

Małgorzata Muszyńska(9/16, Plesbad Pszczyna)  11-21  21-14  21-16

Anna Gałaszkiewicz(Technik)  21-10  21-7

1/8

Julia Dzialuk(BENINCA Feniks K-K)  17-21  14-21

 

Oliwia Niedźwiedzka

Gr. 15

Aleksandra Guziejko(9/16, Hubal)  21-17  21-19

Maria Junczewska(Milenium W-wa)   21-14  21-13

1/8

Julia Piwowar (2, Set Mazańcowice)  10-21  10-21

 

Wictoria Pletsiuchowa (SKB)

Gr. 9

Martyna Kowalczyk(9/16, Kometa Sianów)  13-21  21-11  12-21

Paulina Adamus(Kolejarz Częstochowa)  16-21  21-19  21-10

 

Weronika Stankiewicz (SKB)

Gr. 7

Katarzyna Kisielewska(5/8, Hubal)  19-21  13-21

Joanna Kulawiak(AZSUW W-wa)  21-14  18-21  21-18

 

Gra podwójna

Gr. 3

Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka

Emilia Jochacy(5/7)/Kinga Stokfisz(Unia Bieruń)  14-21  11-21

Aleksandra Kopyt(ABRM)/Magdalena Tatomir(Badminton Kobierzyce)  20-22  21-17  21-19

 

Wictoria Pletsiuchowa/ Weronika Stankiewicz (SKB)

Gr. 7

 Laura Płoszczyca(2,Unia Bieruń)/Martyna Tatarek(Chojnik Jelenia Góra)  21-13  21-11

Maria Junczewska/Victoria Wojciechowicz(Milenium W-wa)  21-7  21-11

Anna Gałaszewska/Oliwia Zielińska(Technik)  21-5  21-9

ćwierćfinał

Izabella Kamola(5/7, Badminton Stare Babice)/Magdalena Łuczak(Hubertus Zalesie Górne)  20-22  21-16  21-14

półfinał

Katarzyna Kisielewska(Hubal)/Julia Piwowar(SET Mazańcowice)  15-21  22-20  11-21

 

Gra mieszana

Dominik Ułanowicz/Natalia Lenczewska

Gr. 1

Dawid Perkowski(1,Hubal)/Martyna Kowalczyk(Kometa Sianów)  10-21  7-21

Jakub Knihinicki(BENINCA)/Wiktoria Lewandowska(Krokus Góralice)  15-21  21-16  22-20

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.24.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.15% 4.2056 4.2906
USD 0.07% 3.7470 3.8226
GBP 0.43% 4.6786 4.7732
CHF 0.05% 3.8189 3.8961
23.07.2019

Poszukuję pracy

Dodaj nowe ogoszenie