18.10.2016

Badminton. Super Series jeszcze nie dla debla Bochat/Cwalina

Na pierwszej rundzie kwalifikacji występy w rozgrywanym w duńskim Odense turnieju zaliczanym do World Superseries (pula nagród 700.000 USD) występy zakończył debel Miłosz Bochat/Adam Cwalina. Klasyfikowany na 244. miejscu polski debel przegrał 21:23, 19:23 z zajmującą 262. lokatę w rankingu duńską parą Frederik Colberg/Rasmus Fladberg.

Pierwszego seta od prowadzenia 2:0 zaczęli nasi zawodnicy. Cieszyli się nim krótko bowiem rywale zdobyli 5 pkt i to oni prowadzili 5:2 i tak aż do stanu 12:9. Polacy wyrównali na 12:12, ale kolejny punkt dla Skandynawów i 13:12 dla nich. Polacy powiększyli przewagę do 3 (16:13),a  po chwili 4 pkt. 19:14 . Kiedy wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki z rakietką nasi stanęli. Duńczycy wyciągnęli na 20:19. Nasi doprowadzili do remisu 20:20, a po chwili 21:21. I było to wszystko, na co w tej partii Adamowi i Miłoszowi pozwolili rywale. Set 23:21 dla Duńczyków.

W secie drugim aż do stanu 11:9 minimalną przewagę mieli Polacy. Mieli, ale ją stracili oddając rywalom cztery lotki z rzędu i na tablicy wyświetlił się wynik 13:11 dla Duńczyków. Naszym badmintonistom udało się jeszcze wyciągnąć ze stanu 20:16 na 20:19 i na tym skończyli. {Punkt dla pary z Danii, set 21:19 i mecz 2:0.

W turnieju głównym zagra mikst Hubala Robert Mateusiak/Nadieżda Zięba (15. w rankingu światowym), którzy w 1/16 zmierzą się z rozstawioną z „4”, klasyfikowaną na 9. miejscu w światowym rankingu parą z Anglii Chris Adcock/Gabrielle Adcock

Cwalina/Bochat w tym roku zamierzają jeszcze zagrać w październiku w Yonex French Open (World Superseries – 330.000 USD,25-30.10.); listopadzie w Bitburger Badminton Open (Grand Prix Gold – 120.000 USD, 1-6.11.) i Scottish Open (Grand Prix – 55.000 USD, 23 -27.11.).