13.12.2013

Cwalina i Wacha królami Rzymu

Kapitalny finisz na koniec roku 2013 zademonstrowała para Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwałki)/Przemysław Wacha (Technik Głubczyce). Po zwycięstwie przed tygodniem w Irlandii, teraz triumfowali w stolicy Włoch. W Rzymie, w XIII Italian International 2013, turnieju zaliczanym do International Challenge, ich rywalem był drugi polski, suwalsko-głubczycki, debel Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk.

Polski finał męskiego debla rozpoczął się od wysokiego prowadzenia (13:5) rozstawionych z numerem "1" Adama Cwaliny i Przemysława Wachy. Rywale, turniejowa „2” Łukasz Moreń i Wojciech Szkudlarczyk nie spasowali i doprowadzili do remisu 13:13. A po kilku minutach, ze stanu 15:18, wyszli na prowadzenie 20:18 i mieli lotkę setową. Nie wykorzystali jej, podobnie jak Adam i Przemek, którzy prowadzili 21:20. Rywale wyrównali, ale kolejne dwie akcje przyniosły punkty parze Cwalina/Wacha i zwycięstwo w secie 23:21.
Seta drugiego lepiej rozpoczęli Łukasz i Wojtek, którzy po kilku minutach prowadzili 8:4 i ... stanęli. Pięć punktów zdobytych z rzędu dało prowadzenie 9:8 Adamowi i Przemkowi. Walka punkt za punkt trwała do stanu 13:13, przy którym ponownie punktować zaczęli faworyci, czyli Cwalina i Wacha. Zdobyli czteropunktową przewagę (17:13), którą utrzymali do końca seta wygrywając go 21:17 i mecz 2:0. Spotkanie trwało w sumie 42 minuty.

Cwalina i Wacha za zwycięstwo w finale zarobili 4.000 punktów do rankingu i 1.365 euro do podziału. Przegrani muszą zadowolić się 3.400 pkt. i 834 euro na parę.

Szkoda, że szansy na grę w finale nie wykorzystała grająca w SKB Litpol-Malow, rozstawiona z „4”, Malezyjka z francuskim paszportem Sashina Vignes Waran, która w półfinale uległa niżej notowanej Szwajcarce Sabrinie Jaquet.

W ćwierćfinale z turniejem pożegnał się zawodnik Hubala Michał Rogalski, a w 1/8 stawiający pierwsze kroki w seniorskich turniejach młodziutki debel Miłosz Bochat (MLKS Solec Kujawski)/Paweł Pietryja (UKS Plesbad Pszczyna).

W sumie występ reprezentantów Polski w XIII Italian International 2013 trzeba uznać za udany.