13.01.2019

Ekstraklasa badmintona. Tylko SKB Litpol-Malow z kompletem zwycięstw

Po czterech rundach ekstraklasy badmintona jedynym zespołem z kompletem zwycięstw jest broniący tytułu Drużynowego Mistrza Polski zespół SKB Litpol-Malow Suwałki.

Suwalczanie w sobotę pokonali 5:2 najgroźniejszego rywala Akademię Badmintona Roberta Mateusiaka Warszawa, a wcześniej ograli aktualnych wciąż wicemistrzów kraju Hubala Białystok. Przed ostatnią V rundą (26-27.01.) tylko kataklizm może ich pozbawić startu z pierwszego miejsca w turnieju finałowym. 

Wyniki IV rundy:

Kędzierzyn-Koźle:

BENNINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle - SKB Litpol-Malow 0 : 7

 

Dominika Kwaśnik/Marcin Wnuk - Emil Holst/Anastasiya Khomich  6-11 7-11 2-11

Karol Budny - Mateusz Świerczyński  5-11 5-11 8-11      

Mikołaj Szymanowski - Emil Holst 7-11 8-11 2-11

Zuzanna Jankowska - Anastasiya Khomich  9-11 9-11 5-11        

Julia Prokopczuk - Kamila Augustyn  6-11 7-11 4-11       

Michał Kaźmierczak/Marcin Wnuk - Łukasz Moreń/Michał Łogosz  7-11 6-11 4-11     

Marta Jewtuch/Dominika Kwaśnik - Kamila Augustyn/Monika Bieńkowska 10-11 6-11 3-11

 

ABRM Warszawa - SKB Litpol-Malow 2 : 5  

Magdalena Świerczyńska/Miłosz Bochat - Kamila Augustyn/Michał Łogosz  11-5 9-11 11-10 9-11 9-11 (50 minut)           

Christian Thomsen - Emil Holst  4-11 9-11 3-11  (29 min.)

Olga Arkhangelskaya - Anastasiya Khomich  9-11 11-7  11-7 11-6 (40 min.)

Mateusz Dubowski - Mateusz Świerczyński  10-11 10-11 11-4 11-9 10-11 (53 min.)

Joanna Rudna - Kamila Augustyn  3-11  3-11 7-11  (22 min.)

Miłosz Bochat/Adam Cwalina - Emil Holst/Mateusz Świerczyński  11-4  11-6  7-11 11-7  (30 min.)

Olga Arkhangelskaya/Magdalena Świerczyńska - Monika Bieńkowska/Anastasiya Khomich  5-11  7-11  11-9  8-11 (33 min.)

 

Unia Bieruń  - SKB Litpol-Malow  0 : 7

Magdalena Kulska/Wiktor Trecki - Anastasiya Khomich/Łukasz Moreń  4-11 9-11 10-11

Szymon Stokfisz - Emil Holst  6-11 1-11 7-11

Joanna Podedworny - Kamila Augustyn  11-8 6-11 7-11 11-8 8-11        

Mateusz Szatkowski - Mateusz Świerczyński  3-11 3-11 3-11

Daniela Bielińska - Monika Bieńkowska  11-8 9-11 11-8 8-11 7-11        

Szymon Stokfisz/Wiktor Trecki - Łukasz Moreń/Michał Łogosz 9-11 7-11 6-11

Daniela Bielińska/Magdalena Kulska - Kamila Augustyn/Monika Bieńkowska 8-11 10-11 5-11

 

BENNINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle - ABRM Warszawa  0:7

Unia Bieruń - ABRM Warszawa  0 : 7

BENNINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle - Unia Bieruń  2 : 5

 

Kraków:  

OSSM-SMS Białystok - MKS Stal Nowa Dęba  6:1 

AZS AGH Kraków - KS Chojnik Jelenia Góra  7:0

AZS AGH Kraków - MKS Stal Nowa Dęba  6:1 

OSSM-SMS Białystok - KS Chojnik Jelenia Góra  6:1

AZS AGH Kraków - OSSM-SMS Białystok 1:6

MKS Stal Nowa Dęba - KS Chojnik Jelenia Góra   3:4

 

Głubczyce:

Galmet LKS Technik Głubczyce - UKS Aktywna Piątka Przemyśl 3:4

Legia Warszawa Badminton (UKS Akademia Badmintona W-wa) - Sportowa Politechnika Gdańsk  4:3

Galmet LKS Technik Głubczyce - Legia Warszawa Badminton (UKS Akademia Badmintona W-wa)  4:3

UKS Aktywna Piątka Przemyśl - Sportowa Politechnika Gdańsk  6:1

Galmet LKS Technik Głubczyce - Sportowa Politechnika Gdańsk  6:1

UKS Aktywna Piątka Przemyśl - Legia Warszawa Badminton (UKS Akademia Badmintona W-wa)  6:1

 

Białystok:

Plesbad Pszczyna - AZS UM Łódź  3:4

UKS Hubal Białystok - Plesbad Pszczyna  6:1

AZS UM Łódź - UKS Hubal Białystok  2:5

 

Tabela po IV rundzie (w kolejności liczba spotkań, punkty, zwycięstwa/porażki, punkty meczowe, sety, lotki):

1. SKB Litpol-Malow Suwałki  11 – 33 – 11/0 – 69:8 – 217:54 – 2796:1859

 

2. ABRM Warszawa  12 – 33 – 11/1 – 70:14 – 219:61 – 2839:1949

3. Galmet LKS Technik Głubczyce  12 – 26 – 9/3 – 58:26 – 192:99 – 2762:2284

4. OSSM-SMS Białystok 11 – 24 – 8/3 – 49:28 – 166:110– 2566:2216

5. UKS Hubal Białystok  11 – 24 – 8/3 48:29 – 164:112 – 2545:2314

6. AZS AGH Kraków 12 – 23 - 8/4 – 52:32 – 184:120 – 2855:2471

7. UKS Aktywna Piątka Przemyśl  11 – 23 – 8/3 – 48:29 – 153:111 – 2397:2193

8. AZS UM Łódź  11 – 18 – 6/5 42:35 – 143:134 – 2511:2461 

9. Legia W-wa Badm. (UKS AB W-wa)  11 – 10 – 4/7 – 26:51 – 99:162 – 2143:2468

10. UKS Plesbad Pszczyna  11 – 9 – 3/8 – 25:52– 103:182 – 2314:2769

11. BENINCA Feniks Kędzierzyn-Koźle  11 – 8 – 2/9 - 22:55 – 94:183 – 2234:2726

12. UKS Unia Bieruń  11 – 7 – 2/9 – 24:53 – 101:177 – 2203:2663

13. MKS Stal Nowa Dęba  11 – 6 – 2/9 - 21:56 – 88:189 – 2136:2709

14. KS Chojnik Jelenia Góra  11 – 5 – 2:9 – 18:59 – 90:196 – 2305:2806

15. Sportowa Politechnika Gdańsk  11 – 3 – 0:11 – 16:75 – 75:196 – 2023:2741

 

Kolejne terminy ekstraklasy:

RUNDA V 26-27.01.19

Łódź: AZS UM Łódź, SKB Litpol-Malow, KS Chojnik Jelenia Góra i UKS Aktywna Piątka

Białystok: OSSM-SMS Białystok, UKS Hubal Białystok, BENNINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle, Sportowa Politechnika Gdańsk    

Bieruń: Unia Bieruń, UKS Plesbad Pszczyna, MKS Stal Nowa Dęba, UKS Akademia Badmintona Warszawa

Warszawa: AZS AGH Kraków - Galmet LKS Technik Głubczyce, ABRM Warszawa wakat

AZS AGH Kraków - ABRM Warszawa, Galmet LKS Technik Głubczyce - wakat  

Galmet LKS Technik Głubczyce - ABRM Warszawa, AZS AGH Kraków - wakat

 

FINAŁ Suwałki 9-10.02.19 z udziałem czterech najlepszych drużyn po rundzie zasadniczej, system 1-4, 2-3, zwycięzcy o złoto, pokonani o brąz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.24.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.15% 4.2056 4.2906
USD 0.07% 3.7470 3.8226
GBP 0.43% 4.6786 4.7732
CHF 0.05% 3.8189 3.8961
23.07.2019

Poszukuję pracy

Dodaj nowe ogoszenie