12.01.2019

Ekstraklasa badmintona. W meczu na szczycie SKB Litpol-Malow - ABRM Warszawa 5:2

W rozgrywanej w Kędzierzynie-Koźlu IV rundzie ekstraklasy badmintona broniący tytułu Drużynowego Mistrza Polski zawodnicy SKB Litpol-Malow Suwałki pokonali 5:2 najgroźniejszego Akademię Badmintona Roberta Mateusiaka Warszawa i tylko kataklizm może ich pozbawić startu z pierwszego miejsca w turnieju finałowym. W tym turnieju w suwalskim zespole zagrało dwoje Duńczyków Mette Poulsen i Emilem Holstem, który zadebiutował w barwach suwalskiego klubu.

Mecz z ABRM trwał aż 257 minut, a najdłużesze pojedynki to trwajacy 53 minuty mecz Mateusza Świerczyńskiego z Mateuszem Dubowski i 50-minutowe spotkanie mikstów Kamila Augustyn/Michał Łogosz - Magdalena Świerczyńska/Miłosz Bochat. Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezntowała się grajaca  w suwalskim zepsole niespełna 17-letnia Anastazja Chomicz, Białorusinka z „Kartą Polaka“, która po 40 minutach gry musiała jednak uznać wyższość 37-letniej Rosjanki Olgi Archangelskiej, ale zrewanżowała się rywalce w deblu, w którym wystąpiła razem z Moniką Bieńkowską..  

ABRM do rozgrywek zgłosiła m.in.: 37-letnią Rosjankę Olgę Archangelską, Miłosza Bochata, Adama Cwalinę (byłego zawodnika SKB Litpol-Malow), Mateusza Dubowskiego, 21-letnią Koreankę JiHyen Lee, Koreańczyka Wan-Ho Parka i 34-letniego Duńczyka Christiana Thomsena.  

 

RUNDA IV 12-13.01.19

Kędzierzyn-Koźle:

BENNINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle - SKB Litpol-Malow 0 : 7

Dominika Kwaśnik/Marcin Wnuk - Emil Holst/Anastasiya Khomich  6-11 7-11 2-11

Karol Budny - Mateusz Świerczyński  5-11 5-11 8-11      

Mikołaj Szymanowski - Emil Holst 7-11 8-11 2-11

Zuzanna Jankowska - Anastasiya Khomich  9-11 9-11 5-11        

Julia Prokopczuk - Kamila Augustyn  6-11 7-11 4-11       

Michał Kaźmierczak/Marcin Wnuk - Łukasz Moreń/Michał Łogosz  7-11 6-11 4-11     

Marta Jewtuch/Dominika Kwaśnik - Kamila Augustyn/Monika Bieńkowska 10-11 6-11 3-11

 

ABRM Warszawa - SKB Litpol-Malow 2 : 5  

Magdalena Świerczyńska/Miłosz Bochat - Kamila Augustyn/Michał Łogosz  11-5 9-11 11-10 9-11 9-11 (50 minut)           

Christian Thomsen - Emil Holst  4-11 9-11 3-11  (29 min.)

Olga Arkhangelskaya - Anastasiya Khomich  9-11 11-7  11-7 11-6 (40 min.)

Mateusz Dubowski - Mateusz Świerczyński  10-11 10-11 11-4 11-9 10-11 (53 min.)

Joanna Rudna - Kamila Augustyn  3-11  3-11 7-11  (22 min.)

Miłosz Bochat/Adam Cwalina - Emil Holst/Mateusz Świerczyński  11-4  11-6  7-11 11-7  (30 min.)

Olga Arkhangelskaya/Magdalena Świerczyńska - Monika Bieńkowska/Anastasiya Khomich  5-11  7-11  11-9  8-11 (33 min.)

 

Unia Bieruń - ABRM Warszawa  0 : 7

 

BENNINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle - Unia Bieruń  2 : 5

Niedziela, 13.01. g. 10:00

SKB Litpol-Malow - Unia Bieruń,

BENNINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle - ABRM Warszawa

 

Kraków:  

Sobota, 12.01.

OSSM-SMS Białystok - MKS Stal Nowa Dęba  6:1 

AZS AGH Kraków - KS Chojnik Jelenia Góra  7:0

AZS AGH Kraków - MKS Stal Nowa Dęba  6:1 

OSSM-SMS Białystok - KS Chojnik Jelenia Góra  6:1

godz. 18:00

AZS AGH Kraków - OSSM-SMS Białystok 1:6

MKS Stal Nowa Dęba - KS Chojnik Jelenia Góra   3:4

 

Głubczyce:

Sobota, 12.01.

Galmet LKS Technik Głubczyce - UKS Aktywna Piątka Przemyśl 3:4

Legia Warszawa Badminton (UKS Akademia Badmintona W-wa) - Sportowa Politechnika Gdańsk  4:3

Galmet LKS Technik Głubczyce - Legia Warszawa Badminton (UKS Akademia Badmintona W-wa)  4:3

UKS Aktywna Piątka Przemyśl - Sportowa Politechnika Gdańsk  6:1

Niedziela, 13.01.

godz. 9:00

Galmet LKS Technik Głubczyce - Sportowa Politechnika Gdańsk

UKS Aktywna Piątka Przemyśl - Legia Warszawa Badminton (UKS Akademia Badmintona W-wa)

 

Białystok:

Niedziela, 13.01.

godz. 9:30

Plesbad Pszczyna - AZS UM Łódź

godz. 14:00

UKS Hubal Białystok - Plesbad Pszczyna

godz. 18:00

AZS UM Łódź - UKS Hubal Białystok

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.20.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.63% 4.3270 4.4144
USD 0.46% 3.9001 3.9789
GBP 0.12% 4.7254 4.8208
CHF 0.34% 3.9753 4.0557
Dodaj nowe ogoszenie