24.11.2018

II runda ekstraklasy. Dwa zwycięstwa SKB Litpol-Malow, debiuty nastolatek Chomicz i Grosz [zdjęcia]

W pierwszym dniu rozgrywanych w Suwałkach spotkań II rundy ekstraklasy badmintona broniący tytułu gospodarze, zawodnicy SKB Litpol-Malow Suwałki pokonali 6:1 AZS AGH Kraków i 7:0 UKS Plesbad Pszczyna.

W obu meczach w singlu pań wystąpiła 16-letnia Anastazja Chomicz, Białorusinka z Kartą Polaka (na zdjęciu głównym), a spotkaniu z Plesbadem w deblu jej partnerką była rówieśnica Gabriela Grosz. 

Niespodzianką dużego kalibru było nie tyle samo zwycięstwo Anastasiy w meczu z AZS AGH z Czeszką Alzbetą Basovą, ile jego rozmiar w poszczególnych setach. Khomich to nie tylko talent, ale też ambicja i upór w dążeniu na badmintonowe szczyty. 

W niedzielę suwalczan czeka mecz ze zdecydowanie najsłabszą w tej grupie drużyną Sportową Politechniką Gdańsk, a AZS AGH Kraków z Plesbadem Pszczyna. 

RUNDA II

Suwałki

Sobota, 24.11.

SKB „Litpol – Malow” Suwałki - AZS AGH Kraków  6 : 1

Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Hubert PĄCZEK  7-11 11-5 10-11 8-11              

Łukasz MOREŃ - Mariusz KABAT  7-11 11-8 11-10 11-10                   

Anastazja CHOMICZ - Alzbeta BASOVA (Czechy)  11-5 11-4 11-7 

Kamila AUGUSTYN - Katarzyna WÓJCIK  11-6 11-4 11-8      

Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ - Mariusz KABAT/Tomasz PERSONA  11-10 11-5 11-7

Monika BIEŃKOWSKA/Anastasiya KHOMICH - Alzbeta BASOVA/Izabela PAJEK  9-11 11-8 6-11 11-9 11-10                   

Kamila AUGUSTYN/Michał ŁOGOSZ - Barbara KULANTY/Hubert PĄCZEK  11-5 11-9 11-3

 

SKB „Litpol – Malow” Suwałki - UKS Plesbad Pszczyna  7 : 0

Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Tomasz MATOGA  11-6, 11-7, 11-7                   

Magdalena WITEK/Michał ŁOGOSZ - Kornelia MARCZAK/Alan OSTROWSKI  11-6, 11-8, 11-9           

Anastazja CHOMICZ - Aleksandra WROŃSKA  11-1, 11-6, 11-4      

Kamila AUGUSTYN - Patrycja JONDERKO  11-5, 11-1, 11-4 

Mateusz ŚWIERCZYŃSKI/Michał ŁOGOSZ - Tomasz MATOGA/Alan OSTROWSKI  11-6, 11-4, 11-5  

Gabriela GROSZ/Anastasiya KHOMICH - Patrycja JONDERKO/Kornelia MARCZAK  11-10, 5-11, 7-11, 11-3, 11-9    

Łukasz MOREŃ - Jan LEWANDOWSKI  10-11, 11-10, 11-7, 11-8

 

UKS Plesbad Pszczyna - Sportowa Politechnika Gdańsk  4 : 3

AZS AGH Kraków - Sportowa Politechnika Gdańsk 6 : 1

 

Niedziela, 25.11.

godz.10. 00

AZS AGH Kraków - UKS Plesbad Pszczyna

SKB „Litpol – Malow” Suwałki - Sportowa Politechnika Gdańsk

Komplet wyników na : https://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=8A42C6AE-E2F9-4B81-B15D-5A1992CBA2F4

 

Warszawa

Sobota, 24.11.

ABRM Warszawa - KS Chojnik Jelenia Góra  5:2

UKS Hubal Białystok – Legia Warszawa Badminton (UKS Akademia Badmintona W-wa) 6:1

ABRM Warszawa - UKS Hubal Białystok  6:1

KS Chojnik Jelenia Góra - UKS Akademia Badmintona Warszawa  3:4

Niedziela, 25.11.

ABRM Warszawa -UKS Akademia Badmintona Warszawa

KS Chojnik Jelenia Góra - UKS Hubal Białystok

Komplet wyników na: https://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=7B9BE48C-351C-433D-9E77-7CC69D904031

 

Głubczyce

Sobota, 24.11.

UKS Unia Bieruń - OSSM-SMS Białystok  2:5

Galmet LKS Technik Głubczyce - AZS UM Łódź  4:3

AZS UM Łódź - OSSM-SMS Białystok  3:4

UKS Unia Bieruń - Galmet LKS Technik Głubczyce  0:7

Niedziela, 25.11.

Galmet LKS Technik Głubczyce - OSSM-SMS Białystok

UKS Unia Bieruń - AZS UM Łódź

Komplet wyników na :

https://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=934CB7FA-1B44-43FC-8542-D19C6D32C1AC

 

Nowa Dęba 

UKS Aktywna Piątka Przemyśl - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn Kożle 6:1

MKS Stal Nowa Dęba - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle  4:3

MKS Stal Nowa Dęba - UKS Aktywna Piątka Przemyśl  2:5

Komplet wyników na: https://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=15D94B83-01DE-4C47-8461-8B2F272B0EF3

 

Kolejne terminy ekstraklasy:

RUNDA III 15-16.12.

Suwałki: SKB Litpol-Malow, Hubal Białystok, Galmet LKS Technik Głubczyce i MKS Stal Nowa Dęba.

 

RUNDA IV 12-13.01.2019

Kędzierzyn-Koźle: BENNINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle, SKB Litpol-Malow, Unia Bieruń i ABRM Warszawa

 

RUNDA V 26-27.01.19

Łódź: AZS UM Łódź, SKB Litpol-Malow, KS Chojnik Jelenia Góra i UKS Aktywna Piątka Przemyśl.

 

FINAŁ Suwałki 9-10.02.19 z udziałem czterech najlepszych drużyn po rundzie zasadniczej, system 1-4, 2-3, zwycięzcy o złoto, pokonani o brąz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Dodaj nowe ogoszenie