05.12.2015

Irlandia. Finałowe porażki debla Cwalina/Wacha i miksta Mateusiak/Zięba

W niedzielnych finałach kończących w Dublinie turniej Carlton Irish Open 2015, zaliczany do International Challenge, z pulą nagród 15.000 USD, Polska miała dwie szanse na zwycięstwo i żadnej nie wykorzystała. Z niżej notowanymi rywalami przegrali bowiem rozstawieni z „1” Adam Cwalina/Przemysław Wacha oraz „2” Robert Mateusiak/Nadia Zięba.

W pierwszym secie finału męskiego debla wyrównana walka trwała tylko do stanu 4:4. Od tego momentu Niemcy zaczęli zdobywać punkty seriami, a nasza para odpowiadała pojedynczymi wygranymi lotkami (4:7, 5:11, 6:13, 8:16). Chwilowy zryw Polaków pozwolił im jeszcze zmniejszyć stratę do dwóch punktów (15:17), ale seta 21:16 wygrali klasyfikowani na 79. miejscu na świecie Raphael Beck/Peter Kaesbauer .

Set drugi wyglądał jeszcze gorzej, bo od początku Nimecy uzysklai dużą przewagę (4:1, 7:2, 12:5) I chociaż nasza para zmniejszyła straty (13:15, 15:17) to było to wszystko na co pozwolili rywale. Przy stanie 15:20 Polacy obronili trzy lotki meczowe, nie byli wstanei zrobić nic wiecej Set 21:18 i po 47 minutach mecz 2:0 dla Niemców.

W finale miksta rozstawiona z „2” , klasyfikowana na 28. miejscu w światowym rankingu, białostocka para Robert Mateusiak/Nadia Zięba po trwającym równo godzinę meczu przegrała 1:2 (19-21 21-18 21-18) z parą Mathias Christiansen/Lena Grebak z Danii, grającą w Dublinie z numerem “3”, notowaną w rankingu na 59. miejscu.