21.06.2017

Nowi mistrzowie Polski w badmintonie [zdjęcia]

W miniony weekend w Białymstoku rozegrano 53. Yonex Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski w pięciu konkurencjach. Impreza po raz piąty odbyła się w stolicy Podlasia. I po raz piąty organizatorem turnieju był Klub Sportowy Białystok.

Mistrzami Polski w grze mieszanej zostali Robert Mateusiak i Nadia Zięba, którzy po raz kolejny sięgnęli po miano najlepszej pary mieszanej w Polsce. Badmintoniści UKS Hubal Białystok pokonali w finale Wojciecha Szkudlarczyka (Hubal Białystok) i Agnieszkę Wojtkowską (Technik Głubczyce) w dwóch setach. Brązowe medale przypadły w udziale parom, które zakończyły swój udział w półfinałach. Zdobyli je Michał Łogosz/Kamila Augustyn (oboje SKB Suwałki) oraz Paweł Pietryja (Plesbad Pszczyna) i Aneta Wojtkowska (Technik Głubczyce).

Spore emocje towarzyszyły finałom singlistów. Wśród pań zwyciężczynią została młodziutka Wiktoria Dąbczyńska (Orlicz Suchedniów/OSSM-SMS Białystok). 18-latka niedawno sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w grze podwójnej, teraz została mistrzynią kraju Elity. To kolejny wielki sukces podopiecznej Pawła Lenkiewicza. Dąbczyńska przekonująco pokonała w finale Kornelię Marczak (Plesbad) w dwóch finałowych setach. Brązowe medale trafiły do Olgi Mikszy (ABRMWarszawa) i Joanny Stanisz (ABRM).

Mistrzem Polski singlistów został białostoczanin Mateusz Dubowski (Hubal Białystok), który okazał się lepszy w finale od Huberta Pączka (AZS AGH Kraków). Dubowski wygrał pewnie w dwóch setach. Brązowe medale zdobyli Rafał Hawel (niezrzeszony) i wschodząca gwiazda badmintona Mateusz Świerczyński (Orkan Przeźmierowo).

W pojedynkach finałowych deblistek zwyciężyły Agnieszka i Aneta Wojtkowskie (Technik Głubczyce), dla których był to kolejny tytuł w karierze. Siostry pokonały w finale doświadczone Kamilę Augustyn i Monikę Bieńkowską (SKB Suwałki), a brązowe krążki trafiły do par Dominika Cygan/Małgorzata Janiaczyk (AZS UM Łódź) oraz Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Goszczyńska (Orlicz Suchedniów/Milenium Warszawa/OSSM-SMS Białystok).

Z kolei w turnieju panów tytuł zdobyła para Robert Mateusiak/Adam Cwalina (Hubal Białystok/SKB Suwałki), która w pojedynku finałowym pokonała Pawła Pietryję i Przemysława Szydłowskiego (Plesbad/Technik). Zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach Polski Roberta Mateusiaka było 30. w jego sportowej karierze. Brązowe medale zawisły na szyjach Pawła Prądzińskiego i Jana Rudzińskiego (Match Point Ślęza/AZS AGH) oraz Mateusza Świerczyńskiego i Piotra Wasiluka (Orkan Przeźmierowo/LUKS Badminton Choroszcz/OSSM-SMS Białystok).

Tegoroczne Yonex Mistrzostwa Polski Elity tradycyjnie były transmitowane na żywo. Z relacji LIVE i Internecie w ciągu czterech dni skorzystało ponad 10 tysięcy sympatyków badmintona nie tylko z Polski, ale również z innych krajów. Zawody były też szczegółowo relacjonowane w mediach społecznościowych i dotarły do prawie 50 tysięcy internautów! Również w krajach azjatyckich.

Ważną informację podczas otwarcia tegorocznych mistrzostw przekazał Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Zawadka. W czerwcu 2018 roku w Białymstoku odbędą się klubowe mistrzostwa Europy. Impreza europejska po raz pierwszy zawita do Polski. Warto wspomnieć, że w Białymstoku odbywały się już badmintonowe imprezy najwyższej rangi. Między innymi dwukrotnie Polish Open oraz pięciokrotnie indywidualne mistrzostwa Polski Elity.

Paweł Lenkiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.16% 4.2120 4.2970
USD 0.31% 3.7494 3.8252
GBP 0.11% 4.6987 4.7937
CHF 0.30% 3.8209 3.8981
Dodaj nowe ogoszenie