16.02.2020

PlusLiga. Cenne zwycięstwo Ślepska Malowu Suwałki w kolejce niespodzianek

19. kolejka PlusLigi sypnęła niespodziankami. Pierwszą było piątkowe zwycięstwo MKS Ślepsk Malow w Olsztynie, sensacją sobotnia wygrana Czarnych Radom z Vervą, a kolejną niespodzianką zwycięstwo Aluronu Zawiercie, który będzie najbliższym rywalem Ślepska, z Jastrzębskim Węglem.

Dodajmy, że ekipę z Zawiercia prowadził w tym meczu nowy trener, a jest nim znany suwalskim siatkarzom i kibicom Dominik Kwapisiewicz.

Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki  1  : 3  (32:34, 23:25, 25:23, 17:25)

Indykpol AZS: Hadrava (21), Andringa (13), Woicki (1), Poręba (2), Żaliński (15), Mousavi (11) – Żurek (libero) oraz Kowalski, Mika (7), Pietraszko (1)

Ślepsk Malow: Klinkenberg (4), Szerszeń (20), Bołądź (25), Takvam (8), Sapiński (10), Tuaniga (5) – Filipowicz i Stańczak (libero) oraz Szwaradzki, Siek, Rudzewicz, Rohnka (2)

MVP: Cezary Sapiński (Ślepsk Malow)

Pozostałe wyniki i pary 19. kolejki:

Piątek, 14.02.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin  3 : 0  (26:24, 25:17, 25:16)

Sobota, 15.02.

Czarni Radom - Verva Warszawa  3 : 1 (25:19, 22:25, 25:21, 25:23)

Resovia Rzeszów - MKS Będzin  2 : 3  (23:25, 25:18, 25:20, 20:25, 11:15)

Niedziela, 16.02.

Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  3 : 2  (25:21, 25:17, 25:27, 21:25, 15:10)

I TU UWAGA:

Jak podał portal http://aluronvirtucmc.pl/: Po długiej rozmowie Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie, Kryspin Baran, oraz trener Mark Lebedew podjęli wspólnie decyzję, że od 14 lutego Australijczyk nie będzie pełnił funkcji szkoleniowca Jurajskich Rycerzy. Jego obowiązki przejmie dotychczasowy drugi trener, Dominik Kwapisiewicz.”

Dominik Kwapisiewicz doprowadził już naszych najbliższych rywali do zwycięstwa w meczu z Jastrzębskim Węglem. W Zawierciu sprawdziło się  siatkarskie powiedzenie, że kto prowadząc 2:0, a taki po dwóch setach był wynik dla Jastrzębskiego Węgla, nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3.

Aluron Virtu Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 3 : 2  (21:25, 19:25, 28:26, 25:22, 15:11)

1573:1766

Poz. 1-8 - play off: pary 1-8; 2-7; 3-6; 4-5 (do 2 wygranych)

Zwycięzcy 1-8 z 4-5 oraz 2-7 z 3-6 w półfinale (do 2 wygranych)

Poz. 9-12 – o miejsca 9-12 pary: 9-10; 11-12 dwumecz, przy stanie 1:1 złoty set;