25.06.2017

Przy grillu badmintoniści podsumowali sezon 2016/17 [zdjęcia]

W zakończonym przed kilkoma dniami sezonie 2016/17, jubileuszowym, bo już 30 w historii Suwalskiego Klubu Badmintona drużyna seniorów, występująca pod szyldem SKB Litpol-Malow, po raz 16. sięgnęła po tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Suwalczanie grali też w reprezentacjach województwa które zdobyły złoto w kat. juniorów, srebro juniorów młodszych i brąz łodzików drużyn mieszanych, a ekipa SKB sięgnęła po złoto w championacie młodzików. Było zatem co świętować, za co dziękować...

Zdaniem Jerzego Szleszyńskiego, prezesa SKB Suwałki zakończony sezon był sezonem udanym, chociaż w historii klubu bywały jeszcze lepsze.

- W SKB systematycznie trenuje około 100 zawodniczek i zawodników – mówił prezes Szleszyński. – Sukcesy drużynowe pokazują, że klub nie jest ukierunkowany na wychowanie jednego-dwóch wybitnych zawodników/zawodniczek, ale systematycznie pracujemy z dużą grupą i to we wszystkich kategoriach wiekowych. Potwierdzeniem dobrej pracy szkoleniowej są sukcesy indywidualne, a tych w minionym sezonie także nie brakowało. Złoto debla Adam Cwalina/Robert Mateusiak, srebro pary Kamila Augustyn/Monika Bieńkowska, brąz miksta Michał Łogosz/Kamila Augustyn w indywidualnych mistrzostwach elity, brązowe krążki Marii Taraszkiewicz w mistrzostwach młodzieżowców, Michała Sobolewskiego w kategorii juniorów i debla Paweł Cipielewski/Grzegorz Hołub w kat. młodzików dobrze rokują na przyszłość. Do pełni szczęścia zabrakło indywidualnych medali w kategoriach juniorów i młodzików młodszych. Trenerzy Jerzy Dołhan, Bogdan Krysiak, Jacek Niedźwiedzki i Jerzy Szuliński mają zatem z czego się cieszyć, ale także nad czym pracować, aby sukcesów i medali było jeszcze więcej.

Dzięki wsparciu finansowemu suwalskiego samorządu i licznego grona sponsorów, z  Henrykiem Owsiejewem, prezesem firm Litpol i Malow na czele, trenerzy i zawodnicy mają zapewnione warunki do pracy, o jakich w wielu innych klubach mogą tylko marzyć. Warunki zatem są, potrzeba tylko chęci do pracy ze strony zawodników i większego zaangażowania w klubową działalność ze strony rodziców.

Spotkanie przy grillu było też okazją do podziękowania zawodnikom, którzy w zakończonym sezonie wnieśli największy wkład w klubowe sukcesy.

A byli to ( w kolejności alfabetycznej): Michał Barański, Sebastian Bilbin, Klaudia Butkiewicz, Paweł Cipielewski, Jan Filipowicz, Filip Grabowski, Gabriela Grosz, Grzegorz Hołub, Mateusz Hołub, Sebastian Jaroszczuk, Filip Krukowski, Joanna Krysiak, Sebastian Lenczewski, Dominika Siłkowska, Michał Sobolewski. 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.16% 4.2120 4.2970
USD 0.31% 3.7494 3.8252
GBP 0.11% 4.6987 4.7937
CHF 0.30% 3.8209 3.8981
Dodaj nowe ogoszenie