06.05.2016

SKB Litpol-Malow czy Hubal? W sobotę poznamy mistrza Polski [u nas relacja TV]

W sobotę o godz. 10:00 w suwalskiej hali OSiR rozpoczną się finałowe mecze 43. Drużynowych Mistrzostw Polski w badmintonie. O złoto walczyć będą SKB Litpol-Malow Suwałki i Hubal Białystok, a o brązowe medale AZS UWM Olsztyn i AZS AGH Kraków.
Link do relacji telewizyjnej z meczu - https://youtu.be/-PZ-WAjn4SU

Od kilku lat w rywalizacji  mistrzostwo Polski liczą sie tylko dwa kluby: 14.- krotny i aktualny mistrz kraju SKB Litpol-Malow Suwałki i aktalny wicemistrz Hubal Białystok. Nie inaczej będzie i w sobotę.

- Nie ma innej opcji jak tylko oborna mistrzostwa – deklaruje Jerzy Dołhan, trener SKB Litpol-Malow.

- Nie jesteśmy wprawdzie faworytami, ale finałowego meczu nie zamierzamy oddawać bez walki. Zobaczymy co z tego wyjdzie – twierdzi Waldemar Grzegorzewski, szkoleniowiec Hubala.

Obaj trenerzy są zdania, że o mistrzostwie w normalnym trybie (sześć gier: dwa single mężczyzn, jeden kobiet, deble kobiet i mężczyzn, gra mieszana) zadecyduje mecz Fabby Angguni – Alesia Zajceva. Wygrana suwalskiej Indonezyjki to 4:2 dla SKB Litpol-Malow. Zwycięstwo”białostockiej” Białorusinki to remis 3:3 i mistrza wyłoni złoty set.

Hubal postawi na gry pojedyncze, zwłaszcza mężczyzn, w które, pod nieobecność miksta Robert Mateusiak/Nadia Zięba (grają w lidze francuskiej i nie mogą występować w polskiej), które są jego najmocniejszą stroną.

SKB zdecydowanie wybierać będzie gry podwójne, które z kolei są jego atutem.

Oto składy w jakich do finału przystąpią oba kluby:

SKB Litpol-Malow: Fabby Angguni, Kamila Augustyn, Monika Bieńkowska, Magdalena Witek, Adam Cwalina, Michał Łogosz, Łukasz Moreń, Maciej Polulakowski i Michał Sobolewski

Hubal: Janowska, Piotrowska, Tarasewicz, Zajceva, Dąbrowski, Dubowski, Dziółko, Rogalski i Śliwowski

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.03% 4.2624 4.3486
USD 0.16% 3.8182 3.8954
GBP 0.87% 4.8243 4.9217
CHF 0.10% 3.7853 3.8617
Dodaj nowe ogoszenie