07.05.2016

SKB Litpol-Malow po raz 15. Drużynowym Mistrzem Polski

Kapitalne pojedynki obejrzeli kibice badmintona, którzy przyszli do hali OSiR na finałowe mecze 43. Drużynowych Mistrzostw Polski. W finale broniący tytułu zawodnicy SKB Litpol-Malow Suwałki pokonali 4:2 wicemistrzów sprzed roku UKS Hubal Białystok. GRATULUJEMY!!!

O zwycięstwie suwalczan zadecydowały dwa pojedynki: singiel kobiet, w którym Indonezyjka Febby Angguni po pasjonującej, trzysetowej walce pokonała 2:1 broniąca barw Hubala Białorusinkę Alesię Zajcevą.

Zajceva wystąpiła też w grze mieszanej razem z Michałem Rogalskim. Ten mecz, w którym barw SKB bronili Michał Łogosz i będąca w piątym miesiącu ciąży Kamila Augustyn rozpalił widownię do białości. Nic dziwnego bowiem w trzecim secie białostocka para prowadziła już 17:13 i ... do końca partii zdołała ugrać już tylko jeden punkt, przy 8 suwalczan, którzy wygrali seta 21:18, mecz 2:1 i zapewnili SKB LItpol-Malow wygraną w finale 3:2.

Michał Łogosz/Kamila Augustyn - Rogalski/Zajcewa 19:21, 21:9, 21:18

W małym finale, czyli meczu o brązowe medale AZS AGH Kraków pokonał 5:0 AZS UWM Olsztyn.